Wielkie sprzątanie Uroczyska. To miejsce może być czyste dzięki Tobie!

Uroczysko

Kolejna proekologiczna akcja świętochłowickich społeczników z Uroczyska będzie miała miejsce już w najbliższą sobotę. 8 maja odbędzie się wielkie sprzątanie tego lubianego miejsca.

Jak informują organizatorzy, inicjatywa rozpocznie się w sobotę 8 maja o godz. 10:00. Na portalu społecznościowym Facebook stworzono już w tym celu specjalne wydarzenie. Zbiórka osób, które zdecydują się pomóc przy sprzątaniu tego terenu odbędzie się przy ul. Krasickiego 43-45. Zostanie tam podstawiony specjalny kontener, który będzie znakiem rozpoznawczym.

Ta akcja została skoordynowana z miejskimi służbami. Zgodę na jej przeprowadzenie wydał Wiceprezydent Sławomir Pośpiech. Gmina zapewni worki na śmieci, za wywóz odpadów odpowiedzialne będzie Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Świętochłowicach.

Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą rękawiczek.

Przypominamy, że to właśnie społecznicy zrzeszeni pod hasłem "Lasek Uroczysko Świętochłowice" zajmują się w naszym mieście zbiórką środków na montaż specjalnych budek lęgowych, które służą zarówno ptakom jak i wiewiórkom. Chcą takich budek w mieście zamontować aż sto, z czego połowa już została zakupiona i częściowo zamontowana. O swoich akcjach systematycznie informują na Facebooku.

Fot. lasek Uroczysko Świętochłowice (FB)