Wkrótce rusza remont torowiska wzdłuż ul. Chorzowskiej w Świętochłowicach

W miejscu wyeksploatowanego odcinka jednotorowego wzdłuż ulicy Chorzowskiej w Świętochłowicach powstanie nowa dwutorowa linia tramwajowa.

Chorzowska bytomska

Nowa linia tramwajowa w Świętochłowicach to kontynuacja toczący się prac wzdłuż ul. 3 Maja w Chorzowie. Wybrano już wykonawcą robót, które powinny rozpocząć się w kwietniu.

- Jednym z podstawowych założeń dla tego zadania jest wybudowanie linii dwutorowej w miejsce funkcjonującej dotąd linii jednotorowej z mijankami. To podstawowe założenie naszych inwestycji, by wszędzie, gdzie jest taka możliwość zastępować torowiska pojedyncze podwójnymi, dzięki czemu znacząco rośnie przepustowość danej linii, dając szansę na zwiększenie częstotliwości kursowania tramwajów – tłumaczy Bolesław Knapik, prezes spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Linia dwutorowe będzie nie tylko na odcinku w Świętochłowicach, ale na całym ciągu linii tramwaju nr 11, także w Chorzowie.

Wartość prac w Świętochłowicach to blisko 30 mln złotych

Przebudowa torowiska tramwajowego wraz z siecią trakcyjną obejmie 2,5-kilometrowy odcinek od ul. Karola Goduli w Rudzie Śląskiej do skrzyżowania ul. Chorzowskiej z ul. Bytomską w Świętochłowicach.

– Cieszymy się, że postępowanie przetargowe udało się szybko zakończyć i już wkrótce wzdłuż ulicy Chorzowskiej pojawią się robotnicy. Kolejną dobrą wiadomością jest fakt, że całość prac zostanie wykonane równolegle z pracami wzdłuż ulicy 3 Maja w Chorzowie, dzięki czemu mieszkańcy Świętochłowic nie odczują dodatkowych utrudnień, na i tak już wyłączonej linii tramwajowej nr 11 – podkreśla Sławomir Pośpiech, zastępca prezydenta Świętochłowic.

Wartość prac, które wykona konsorcjum firm SPEC BRUK, SPAW-TOR i PROGREG wynosi ok. 29,7 mln zł netto.

fot. Google Street View