Władze Świętochłowic spotkały się z przedsiębiorcami

W Świętochłowicach obyło się kolejne posiedzenie Rady Biznesu. Na spotkaniu rozmawiano m.in. o budowie nowej strategii rozwoju miasta i zaprezentowano nowy program dla świętochłowickich przedsiębiorców.

Rada biznesu

Nowy program, który przedstawiono świętochłowickim przedsiębiorcom to „Lokal za złotówkę”. Został on przygotowany we współpracy z Referatu Rozwoju Gospodarczego i Wydział Mienia Komunalnego świętochłowickiego Urzędu Miejskiego oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Lokalowej i będzie skierowany przede wszystkim do młodych biznesmenów z naszego miasta. Zaś budowa nowej Strategii Rozwoju Miasta Świętochłowice, której tematykę przybliżono świętochłowickim przedsiębiorcom, jest związana m.in. z nowelizacją ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju.

Powiększa się grono Rady Biznesu w Świętochłowicach

Świętochłowicka Rada Biznesu poszerzyła się o kolejne firmy z naszego miasta: Opakodrew Sp. z o.o., Comrebars Sp. z o.o. i firma Usługowo-Handlowa Katarzyny Waloszek. Przedstawicielom tych firm wręczono na spotkaniu akty powołania do rady.

- To oznacza, że coraz więcej lokalnych przedsiębiorców pokłada zaufanie we władzach miasta, a dla mnie jest to oczywiście sygnał do współpracy z tymi przedsiębiorcami – podkreśla Daniel Beger, prezydent Świętochłowic.

Na posiedzenie Rady Biznesu przedstawiono także rolę Inkubatorów Przedsiębiorczości w tworzeniu systemu pobudzającego przedsiębiorczość. Omówiono również sytuację miasta w czasie pandemii i jej wpływ na na funkcjonowanie świętochłowickich firm.

czytaj więcej:

Daniel Beger, prezydent Świętochłowic

Prezydentowi Świętochłowic skradziono samochód

Sim

Tak powstała spółka, która wybuduje w...

Skałka

Hala sportowa na Skałce i nowe boisko coraz...

Beger

Dwa lata prezydenta Daniela Begera

Swietochlowice um

RIO negatywnie oceniła wykonanie budżetu...

Podwórko nivea

W Świętochłowicach otwarto Podwórko Talentów Nivea

Mlodziezowa rada

W Świętochłowicach rozpoczęła działalność...