Władze Świętochłowic spotkały się z przedsiębiorcami

W Świętochłowicach obyło się kolejne posiedzenie Rady Biznesu. Na spotkaniu rozmawiano m.in. o budowie nowej strategii rozwoju miasta i zaprezentowano nowy program dla świętochłowickich przedsiębiorców.

Rada biznesu

Nowy program, który przedstawiono świętochłowickim przedsiębiorcom to „Lokal za złotówkę”. Został on przygotowany we współpracy z Referatu Rozwoju Gospodarczego i Wydział Mienia Komunalnego świętochłowickiego Urzędu Miejskiego oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Lokalowej i będzie skierowany przede wszystkim do młodych biznesmenów z naszego miasta. Zaś budowa nowej Strategii Rozwoju Miasta Świętochłowice, której tematykę przybliżono świętochłowickim przedsiębiorcom, jest związana m.in. z nowelizacją ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju.

Powiększa się grono Rady Biznesu w Świętochłowicach

Świętochłowicka Rada Biznesu poszerzyła się o kolejne firmy z naszego miasta: Opakodrew Sp. z o.o., Comrebars Sp. z o.o. i firma Usługowo-Handlowa Katarzyny Waloszek. Przedstawicielom tych firm wręczono na spotkaniu akty powołania do rady.

- To oznacza, że coraz więcej lokalnych przedsiębiorców pokłada zaufanie we władzach miasta, a dla mnie jest to oczywiście sygnał do współpracy z tymi przedsiębiorcami – podkreśla Daniel Beger, prezydent Świętochłowic.

Na posiedzenie Rady Biznesu przedstawiono także rolę Inkubatorów Przedsiębiorczości w tworzeniu systemu pobudzającego przedsiębiorczość. Omówiono również sytuację miasta w czasie pandemii i jej wpływ na na funkcjonowanie świętochłowickich firm.

czytaj więcej:

Kiermasz kwiatowy Świętochłowice

W Parku Śląskim znów królują kwiaty. Sporo...

Mrm

Młodzieżowa Rada Miejska w Świętochłowicach...

Swietochlowice um

Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie o...

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Skałka

Hala sportowa na Skałce i nowe boisko coraz...

Restaurant

Abolicja czynszowa dla świętochłowickiej...

Mlodziezowa rada

W Świętochłowicach rozpoczęła działalność...