Włamał się do fryzjera w Świętochłowicach. Ale wcale nie chciał się ostrzyc!

Śląska Policja

Kolejne nietypowe zdarzenie w naszym mieście dotyczące kradzieży. Śląska Policja informuje o włamaniu, do którego doszło w jednym z zakładów fryzjerskich w Świętochłowicach. Na "gościnne występy" do naszego miasta przyjechał tym razem mieszkaniec pobliskiego Chorzowa, na dodatek recydywista.

Według przekazanych informacji, na miejsce, do zakładu fryzjerskiego pojechali wezwani na interwencję policjanci. Tam ustalili, że sprawca wszedł do lokalu najprawdopodobniej przez okienko znajdujące się nad drzwiami. Widok mundurowych był dla rabusia wyraźnym zaskoczeniem. Podjął nawet próbę ucieczki, jednak szybko został zatrzymany. Szybko okazało się, że to nie jedyne włamanie, jakie ma na swoim koncie 29-letni chorzowianin. Kilka dni wcześniej włamał się również do pobliskiego baru, skąd skradł pieniądze i telefony komórkowe. Jaki łup był na tyle atrakcyjny dla niego, żeby włamywać się do fryzjera - na dziś jeszcze nie wiadomo.

Mundurowi przewieźli mężczyznę do świętochłowickiej jednostki. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko promil alkoholu. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów. Mieszkaniec Chorzowa dopuścił się obu przestępstw w warunkach tzw. recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, dlatego grozi mu teraz kara nawet 15 lat więzienia.

czytaj więcej:

Policja Świętochłowice

28-latek ze Świętochłowic wyciągnął nóż i groził śmiercią!

Dzielnicowy Rafał Kamiński Świętochłowice

Dzielnicowy ze Świętochłowic z pochwałą za zaangażowanie

Świętochłowice Staw Zacisze Magiera fotopolska eu 338544

Świętochłowice. W stawie Magiera wyłowiono zwłoki kobiety

Policja Świętochłowice Kurtka

Przebijał opony w Świętochłowicach. Zgłosił się na Policję

LPR Świętochłowice

Tragiczne zdarzenie w Świętochłowicach! Znów lądował LPR

Policjanci ze Świętochłowic uczą dzieci bezpieczeństwa na wakacjach 1

Policjanci ze Świętochłowic uczą dzieci bezpieczeństwa

Dziki na OSIR Skałka

Dziki opanowały OSIR Skałka. Lepiej tam dzisiaj nie idź!