Wnioski do budżetu obywatelskiego Świętochłowic złożone. Przed nami weryfikacja

Kolejna edycja składania wniosków w ramach świętochłowickich projektów Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok za nami. Wkrótce zostaną poddane weryfikacji, a te z nich, które przejdą ten proces pozytywnie, zostaną poddane we wrześniu pod głosowanie mieszkańców Świętochłowic.

Budzet

Udział w budżecie daje mieszkańcom realną możliwość decydowania o tym, na co zostaną wydane środki z budżetu Świętochłowic. To szansa, aby postawić na własne pomysły oraz przedstawić projekty, które mogą wpłynąć na wizerunek miasta.

W tym roku w puli budżetowej do dyspozycji jest 1 410 000 złotych.

Do 2 lipca można było zgłaszać swoje projekty. Mieszkańcy Świętochłowic złożyli w sumie 32 wnioski. Teraz wnioski te muszą przejść stosowną weryfikację.

Z danych magistratu wynika, że świętochłowiczanie złożyli 17 propozycji zadań inwestycyjnych, reszta – 15 wniosków – to projekty na zadania społeczne. Wśród nich najdroższy oszacowano na 1 112 965,11 zł, a najtańszy na 1 440 zł. Widać, że wzrasta zainteresowanie projektami społecznymi – to cieszy, gdyż mamy świadomość, że im więcej dzieje się w mieście, tym bardziej aktywizują się młodsi i starsi, którzy lubią tu mieszkać i być.

Weryfikacja zgłoszonych zadań potrwa do 27 sierpnia. Z kolei już 1 września mieszkańcy poznają listę projektów dopuszczonych do głosowania. Od 6 do 19 września br. będzie można głosować na projekty (głos można oddać na papierowej karcie do głosowania lub poprzez formularz elektroniczny na stronie https://swietochlowice.budzet-...

Ogłoszenie zadań do realizacji nastąpi w październiku.

Drodzy Mieszkańcy, pamiętajcie o głosowaniu, wybierzcie projekty, które Wam się najbardziej podobają!