Wpadł diler ze Świętochłowic. Miał tysiące działek narkotyków

Taka ilość narkotyków z pewnością nie była na własny użytek. Mieszkaniec Świętochłowic miał w swoim mieszkaniu ponad 8 tys. działek amfetaminy i marihuany oraz 1,5 tys. tabletek ecstasy.

fot. KMP w Świętochłowicach
Wpadł diler ze Świętochłowic Miał tysiące działek narkotyków

Kryminalni ze świętochłowickiej komendy policji od dłuższego czasu interesowali się trzydziestojednoletnim mieszkańcem miasta. Ustalenia śledczych wskazywały, że może on ukrywać w mieszkaniu narkotyki oraz nimi handlować. Na początku sierpnia wkroczyli więc do jego mieszkania i podejrzenia się potwierdziły.

- Znaleźli tam m.in. zbrylowaną substancję koloru jasnego, biały proszek i susz roślinny. „Towar” okazał się marihuaną, haszyszem i amfetaminą, z których można było przygotować ponad 8000 działek dilerskich. Na miejscu zabezpieczono również ponad 1500 tabletek ecstasy oraz nieznaczną ilość gotówki, którą prokurator zdecydował zabezpieczyć na poczet przyszłych kar – informują w świętochłowickiej komendzie policji.

Trzydziestojednoletni mieszkaniec Świętochłowic został zatrzymany. Trafił do policyjnej celi, a później został doprowadzony do chorzowskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Na wniosek śledczych oraz prokuratora mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze Świętochłowic uratowali życie czterdziestosiedmioletniej kobiecie

Może Cię zainteresować:

Policjanci ze Świętochłowic uratowali życie czterdziestosiedmioletniej kobiecie

Autor: Redakcja NGS24

03/08/2023

Zawalił się dach budynku w Świętochłowicach

Może Cię zainteresować:

Zawalił się dach budynku w Świętochłowicach. W akcji brało udział 8 zastępów Straży Pożarnej

Autor: Redakcja NGS24

02/08/2023