Wskaźniki szczepień na covid maleją. Czy pomoże je poprawić covidowa loteria?

W Polsce wskaźnik szczepień maleje. Jak podała dziś stacja TVN - nawet o 30%. Polaków nie zachęcają nawet billboardy z udziałem bohaterów seriali, czy sportowców. Dziś szczepić można się przecież bez żadnych problemów. Szczepić można się w pracy, nie brakuje również wakacyjnych eventów, gdzie bez kolejek i bez zapisywania można przyjąć dawkę upragnionej przez wielu szczepionki. Mimo tego, wskaźniki nie są takie, jakich oczekiwano, dlatego rozwiązaniem może być zachęta w postaci loterii. A tu do wygrania są cenne nagrody. Zaszczep się, a możesz wygrać. Lecz czy to Polaków na pewno przekona?

Loteria Szczepionkowa
Dziś, w czwartek 1 lipca 2021 r. zaczęła się Loteria Narodowego Programu Szczepień, czyli Loteria Szczepionkowa. Każda osoba, która zarejestruje się w niej, ma szanse na cztery wygrane.

W ogólnopolskiej Loterii Narodowego Programu Szczepień mogą wziąć udział wszystkie osoby pełnoletnie, które dokonały kompletnej procedury zaszczepienia przeciwko COVID-19 i zarejestrują się w loterii do 30 września 2021 roku.

Do wygrania w Loterii Szczepionkowej są m.in.

  • nagrody pieniężne, w tym dwa razy po 1 milion złotych,
  • dwie Toyoty C-HR,
  • 6 Toyot Corolla,
  • 720 hulajnóg elektrycznych.
  • Losowanie finałowe odbędzie się 6 października 2021 roku

W Loterii Szczepionkowej można się zarejestrować na 2 sposoby:

  • poprzez Internetowe Konto Pacjenta na stronie pacjent.gov.pl lub
  • dzwoniąc na Infolinię Narodowego Programu Szczepień pod numer 989

Losowania codzienne, tygodniowe, miesięczne i finałowe

Przez cały czas trwania Loterii Szczepionkowej każda co 500. osoba biorąca w niej udział może wygrać 200 zł. Z kolei co 2000. grający będzie się mógł cieszyć nagrodą w wysokości 500 zł. Pula nagród natychmiastowych jest ograniczona i wynosi 52 000 sztuk.

Kolejne szanse na wygrane daje 12 losowań tygodniowych, a w każdym z nich do wygrania będzie 5 X 50 000 zł (pula –
3 000 000 zł) i po 60 hulajnóg elektrycznych (łącznie 720 sztuk).

Podczas każdego z 3 losowań miesięcznych zagramy o dwie wygrane w wysokości 100 000 zł (pula – 600 000 zł) oraz dwa samochody Toyota Corolla (łącznie 6 sztuk).

Losowanie finałowe odbędzie się 6 października. To w nim do wygrania będą dwie nagrody po 1 000 000 złotych każda, a także dwa samochody Toyota C-HR.

Nagrodę natychmiastową w Loterii Szczepionkowej wypłacimy z bankomatu

Zwycięzcy nagród codziennych (natychmiastowych) zostaną o tym fakcie poinformowani przez organizatora – Totalizator Sportowy – wiadomością SMS. Następnie na numer telefonu podany podczas rejestracji do loterii otrzymają SMS bezpośrednio z PKO Banku Polskiego (nazwa nadawcy: PKO BP) zawierający kod awizo, kwotę wypłaty i termin ważności kodu, dzięki temu będzie można zrealizować wygraną bezpośrednio z bankomatów należących do banku. Nagrodę będzie można też wypłacić w oddziale lub agencji PKO Banku Polskiego.

W SMS-ie z PKO BP najważniejszy dla gracza będzie kod awizo. Pamiętajmy, że nie będzie w nim żadnego odesłania na jakąkolwiek stronę www, linku czy prośby o podanie danych czy potwierdzenie odbioru SMS-a itd. Otrzymując ten SMS wystarczy tylko wpisać kod w bankomacie PKO Banku Polskiego i postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlonymi na ekranie bankomatu. Wygraną można będzie odebrać także w każdej placówce banku. Nie musimy wykonywać żadnych innych czynności.

Co, gdy wygraliśmy w Loterii Szczepionkowej nagrodę o wyższej wartości

W przypadku nagród o wyższej wartości, a takimi będą już wygrane tygodniowe, miesięczne czy wreszcie finałowe, Totalizator Sportowy w ciągu dwóch dni licząc od dnia następnego po losowaniu wyśle do laureatów SMS, w którym zwycięzcy otrzymają link do formularza z oświadczeniem niezbędnym do przekazania nagrody. Ponadto wyniki losowań trafią oczywiście na stronę internetową loterii.

Wyniki losowań będą publikowane tylko i wyłącznie na stronie loterii: www.gov.pl/szczepimysie/loteria

Więcej informacji na temat bezpiecznego udziału w Loterii Narodowego Programu Szczepień pod adresem: https://www.gov.pl/attachment/4595bc58-a3a2-43b3-ae40-d61977527348

Bezpieczeństwo danych laureatów Loterii Szczepionkowej

Informacja dotycząca bezpieczeństwa danych laureatów do których wysyłane są oświadczenia w wersji elektronicznej, w formie linku do formularza:

Po otrzymaniu wiadomości SMS z informacją o wygranej, wejdź na stronę loterii www.gov.pl/szczepimysie/loteria i sprawdź czy Twoje dane w postaci: zamaskowanego numeru telefonu, imienia, pierwszej litery nazwiska widnieją na liście zwycięzców. W treści wiadomości SMS znajdziesz m.in. datę losowania oraz nagrodę jaką wygrałeś.

  1. Sprawdź dokładnie poprawność linku przesłanego w wiadomości SMS. Zwróć szczególną uwagę na adres strony internetowej. Prawidłowy adres strony na którym znajduje się oświadczenie elektroniczne to: www.loteria.totalizator.pl
  1. W przypadku podejrzeń naruszenia bezpieczeństwa Twoich danych poinformuj organizatora niezwłocznie wysyłając wiadomość na adres email loterie@totalizator.pl
  1. Pamiętaj! Możesz wysłać oświadczenie zwycięzcy również w formie papierowej. Wzory dokumentów są dostępne w regulaminie Loterii Narodowego Programu Szczepień na stronie www.gov.pl/szczepimysie/loteria