Wskaźniki szczepień na covid maleją. Czy pomoże je poprawić covidowa loteria?

W Polsce wskaźnik szczepień maleje. Jak podała dziś stacja TVN - nawet o 30%. Polaków nie zachęcają nawet billboardy z udziałem bohaterów seriali, czy sportowców. Dziś szczepić można się przecież bez żadnych problemów. Szczepić można się w pracy, nie brakuje również wakacyjnych eventów, gdzie bez kolejek i bez zapisywania można przyjąć dawkę upragnionej przez wielu szczepionki. Mimo tego, wskaźniki nie są takie, jakich oczekiwano, dlatego rozwiązaniem może być zachęta w postaci loterii. A tu do wygrania są cenne nagrody. Zaszczep się, a możesz wygrać. Lecz czy to Polaków na pewno przekona?

Loteria Szczepionkowa
Dziś, w czwartek 1 lipca 2021 r. zaczęła się Loteria Narodowego Programu Szczepień, czyli Loteria Szczepionkowa. Każda osoba, która zarejestruje się w niej, ma szanse na cztery wygrane.

W ogólnopolskiej Loterii Narodowego Programu Szczepień mogą wziąć udział wszystkie osoby pełnoletnie, które dokonały kompletnej procedury zaszczepienia przeciwko COVID-19 i zarejestrują się w loterii do 30 września 2021 roku.

Do wygrania w Loterii Szczepionkowej są m.in.

  • nagrody pieniężne, w tym dwa razy po 1 milion złotych,
  • dwie Toyoty C-HR,
  • 6 Toyot Corolla,
  • 720 hulajnóg elektrycznych.
  • Losowanie finałowe odbędzie się 6 października 2021 roku

W Loterii Szczepionkowej można się zarejestrować na 2 sposoby:

  • poprzez Internetowe Konto Pacjenta na stronie pacjent.gov.pl lub
  • dzwoniąc na Infolinię Narodowego Programu Szczepień pod numer 989

Losowania codzienne, tygodniowe, miesięczne i finałowe

Przez cały czas trwania Loterii Szczepionkowej każda co 500. osoba biorąca w niej udział może wygrać 200 zł. Z kolei co 2000. grający będzie się mógł cieszyć nagrodą w wysokości 500 zł. Pula nagród natychmiastowych jest ograniczona i wynosi 52 000 sztuk.

Kolejne szanse na wygrane daje 12 losowań tygodniowych, a w każdym z nich do wygrania będzie 5 X 50 000 zł (pula –
3 000 000 zł) i po 60 hulajnóg elektrycznych (łącznie 720 sztuk).

Podczas każdego z 3 losowań miesięcznych zagramy o dwie wygrane w wysokości 100 000 zł (pula – 600 000 zł) oraz dwa samochody Toyota Corolla (łącznie 6 sztuk).

Losowanie finałowe odbędzie się 6 października. To w nim do wygrania będą dwie nagrody po 1 000 000 złotych każda, a także dwa samochody Toyota C-HR.

Nagrodę natychmiastową w Loterii Szczepionkowej wypłacimy z bankomatu

Zwycięzcy nagród codziennych (natychmiastowych) zostaną o tym fakcie poinformowani przez organizatora – Totalizator Sportowy – wiadomością SMS. Następnie na numer telefonu podany podczas rejestracji do loterii otrzymają SMS bezpośrednio z PKO Banku Polskiego (nazwa nadawcy: PKO BP) zawierający kod awizo, kwotę wypłaty i termin ważności kodu, dzięki temu będzie można zrealizować wygraną bezpośrednio z bankomatów należących do banku. Nagrodę będzie można też wypłacić w oddziale lub agencji PKO Banku Polskiego.

W SMS-ie z PKO BP najważniejszy dla gracza będzie kod awizo. Pamiętajmy, że nie będzie w nim żadnego odesłania na jakąkolwiek stronę www, linku czy prośby o podanie danych czy potwierdzenie odbioru SMS-a itd. Otrzymując ten SMS wystarczy tylko wpisać kod w bankomacie PKO Banku Polskiego i postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlonymi na ekranie bankomatu. Wygraną można będzie odebrać także w każdej placówce banku. Nie musimy wykonywać żadnych innych czynności.

Co, gdy wygraliśmy w Loterii Szczepionkowej nagrodę o wyższej wartości

W przypadku nagród o wyższej wartości, a takimi będą już wygrane tygodniowe, miesięczne czy wreszcie finałowe, Totalizator Sportowy w ciągu dwóch dni licząc od dnia następnego po losowaniu wyśle do laureatów SMS, w którym zwycięzcy otrzymają link do formularza z oświadczeniem niezbędnym do przekazania nagrody. Ponadto wyniki losowań trafią oczywiście na stronę internetową loterii.

Wyniki losowań będą publikowane tylko i wyłącznie na stronie loterii: www.gov.pl/szczepimysie/loteria

Więcej informacji na temat bezpiecznego udziału w Loterii Narodowego Programu Szczepień pod adresem: https://www.gov.pl/attachment/4595bc58-a3a2-43b3-ae40-d61977527348

Bezpieczeństwo danych laureatów Loterii Szczepionkowej

Informacja dotycząca bezpieczeństwa danych laureatów do których wysyłane są oświadczenia w wersji elektronicznej, w formie linku do formularza:

Po otrzymaniu wiadomości SMS z informacją o wygranej, wejdź na stronę loterii www.gov.pl/szczepimysie/loteria i sprawdź czy Twoje dane w postaci: zamaskowanego numeru telefonu, imienia, pierwszej litery nazwiska widnieją na liście zwycięzców. W treści wiadomości SMS znajdziesz m.in. datę losowania oraz nagrodę jaką wygrałeś.

  1. Sprawdź dokładnie poprawność linku przesłanego w wiadomości SMS. Zwróć szczególną uwagę na adres strony internetowej. Prawidłowy adres strony na którym znajduje się oświadczenie elektroniczne to: www.loteria.totalizator.pl
  1. W przypadku podejrzeń naruszenia bezpieczeństwa Twoich danych poinformuj organizatora niezwłocznie wysyłając wiadomość na adres email loterie@totalizator.pl
  1. Pamiętaj! Możesz wysłać oświadczenie zwycięzcy również w formie papierowej. Wzory dokumentów są dostępne w regulaminie Loterii Narodowego Programu Szczepień na stronie www.gov.pl/szczepimysie/loteria

czytaj więcej:

Bezpłatne badanie wzroku dla seniorów w Świętochłowicach

Bezpłatne badanie wzroku dla seniorów w Świętochłowicach

8721488587019 original

To już dziś - Światowy Dzień Rzucania Palenia

Szpital świętochłowice

Szpital Powiatowy w Świętochłowicach wznowił funkcjonowanie

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Oliwka

Rodzina ze Świętochłowic walczy o zdrowie...

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo