Wydarzenie Historyczne Roku w Świętochłowicach?

Ruszyła 13. edycja plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku organizowanego przez Muzeum Historii Polski. W kategorii Wydarzenie nominowano „Obchody 100-lecia I Powstania Śląskiego” w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Stulecie

W pierwszym etapie jury konkursu wybrało finałową piętnastkę w trzech kategoriach: Wydarzenie, Wystawa oraz Edukacja i Multimedia. Drugi etap to głosowanie internautów, którzy zdecydują o ostatecznych wynikach. Głosy można oddawać do końca czerwca.

Aby wziąć udział w głosowaniu należy wejść na stronę www.whr.muzhp.pl, zapoznać się z poszczególnymi wydarzeniami i zaakceptować regulamin plebiscytu. Można oddać łącznie trzy głosy, jeden głos na jedno wydarzenie w każdej kategorii.

Obchody 100-lecia I Powstania Śląskiego w plebiscycie na Wydarzenie Historyczne Roku 2019

W kategorii Wydarzenie „Obchody 100-lecia I Powstania Śląskiego” w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach konkurują z: otwarciem historycznego gmachu Teatru Miejskiego w Głogowie, otwarciem Muzeum Książąt Czartoryskich w Muzeum Narodowym w Krakowie, „Rokiem Wazowskim 2019” w Zamku Królewskim w Warszawie oraz projektem „Zawołani po Imieniu” w Instytucie Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego.

czytaj więcej:

Świętochłowice biblioteka

Bibliotekarze_ze_Świon podbijają TikToka

Kolędy

Koncerty kolęd i pastorałek w Świętochłowicach

Koncert Cracow Royal Singers CKŚ

Pieśni dawnych mistrzów podczas 16. Festiwalu Gorczyckiego

Muzeum Powstań Śląskich

Poznaj historię Powstań Śląskich w Świętochłowickim Muzeum!

Dzień Śląskiej Flagi Chorzów ul Wolności

Dzień Śląski w Chorzowie już jutro. To ważna rocznica!

Dzienkobiet

Jak spędzić miło Dzień Kobiet w Świętochłowicach?

1a9baee2108527eeffc063ebca11f242 XL

Muzeum nocą