Bum

Wypadek w Świętochłowicach. Ciężarówka zderzyła się z tramwajem

Na skrzyżowaniu ulic Bytomskiej i Chorzowskiej w Świętochłowicach ciężarówka zderzyła się z tramwajem. Do zdarzenia doszło dziś (7 sierpnia) przed godziną 10.00, a przez kilka godzin skrzyżowanie było częściowo zablokowane.

Tramwaje podróżowało 10 osób, ale tylko jeden z pasażerów odniósł niewielkie obrażenia i została mu udzielona pomoc na miejscu. Motorniczemu i kierowcy ciężarówki nic się nie stało, ale tramwaj się wykoleił.

- Tramwaj jechał od centrum Świętochłowic w kierunku Bytomia, w tym samym kierunku poruszała się ciężarówka. Na skrzyżowaniu w Piaśnikach kierowca samochodu ciężarowego skręcił z ulicy Bytomskiej w Chorzowską i zderzył się z jadącym tramwajem. Obaj kierujący byli trzeźwi, a policjanci ustalają kto zawinił – wyjaśnia st. sierż. Paulina Wierzbowska ze świętochłowickiej policji.

Przez kilka godzin częściowo zablokowane było skrzyżowanie ulic Bytomskiej i Chorzowskiej. Na kierunku Świętochłowice – Bytom ruch prowadzony był wahadłowo, ale nie można był skręcić z ul. Bytomskiej w kierunku Lipin i Rudy Śląskiej. Na linii tramwaju nr 7 wprowadzono autobusową komunikację zastępczą.

fot. UM Świętochłowice

czytaj dyskusję

Polecamy: