Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w Świętochłowicach. Zobacz, co wypożyczysz bezpłatnie

Wozek

Nie każdy wie, że w Świętochłowicach działa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, z której można skorzystać również bezpłatnie. Przypomina o tym Ośrodek Pomocy Społecznej.

Jak informuje magistrat, wypożyczany sprzęt przeznaczony jest dla:

  • osób niepełnosprawnych, których stopień niepełnosprawności oraz rodzaj schorzenia umożliwia skorzystanie z danego rodzaju sprzętu,
  • osób powracających do zdrowia po wypadkach lub innych zdarzeniach losowych.

Udostępnia się sprzęt typowy, w tym trójkołowe rowery rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie, balkoniki i kule ortopedyczne. Mogą z nich korzystać osoby dorosłe, nieletni pod opieką osób dorosłych, osoby starsze, niepełnosprawni pod opieką osób pełnosprawnych.

Standardowy okresy wypożyczenia wynosi 2 tygodnie, może być jednak przedłużony w uzasadnionych okolicznościach, w przypadku jeśli nie dokonano na sprzęt kolejnych rezerwacji.

Zapisy do wypożyczenia sprzętu przyjmuje Sekcja ds niepełnosprawności Ośrodka Pomocy Społecznej w Świętochłowicach, przy ul. Wallisa 4 w Lipinach. Placówka jest czynna w godzinach 7:00 - 15:00 od poniedziałku do piątku. Informacji telefonicznych udziela się pod nr 32 770 91 96 oraz 32 770 91 94