Wystartował turniej FIFA w Świętochłowicach

Miłośnicy wirtualnej piłki nożnej spotkali się w Centrum Integracji Społecznej w Lipinach, gdzie rozegrano pierwsze eliminacje miejskiego turnieju FIFA. Rozgrywki to część programu „% tylko te dobre – daj z siebie 100%”.

Fifa

W świętochłowickim turniej FIFA bierze udział około 60 uczestników, a nad rozgrywkami czuwa Marcin „mRN” Sczes – Mistrz Polski Fifa 2019. Z młodymi graczami spotkał się także prezydent Świętochłowic, Daniel Beger.

- Chcemy te dzieci odciągnąć od tej aktywności, która jest charakterystyczna dla tych biedniejszych dzielnic. Tak możliwość współdziałania i wspólnego grania z rówieśnikami na pewno pozwala im otworzyć szerzej oczy na to, jak można inaczej wejść w te dorosłe życie – zaznacza prezydent Beger.

Przy okazji turnieju młodzi mieszkańcy Lipin mogli się podzielić swoją wizją miasta dla młodych. Większość z nich wskazała, że chcieliby mieć u siebie skatepark.

Turniej FIFA to część szerszego programu realizowanego w Świętochłowicach

Turniej FIFA jest częścią trzymiesięcznego programu realizowanego przez świętochłowickie Centrum Integracji Społecznej w celu zapobiegania inicjacji alkoholowej w bardzo młodym wieku oraz nauki umiejętnego korzystania z komputera i Internetu, w tym zapobiegania cyberuzależnieniom. Obok turnieju program obejmuje m.in. prelekcje, spotkania i rozmowy ze specjalistami, konkurs plastyczny, projekcja filmu oraz zabawy edukacyjne dla dzieci.

Kolejne eliminacje w turnieju FIFA obędą się 19 sierpnia, a wielki finał 31 sierpnia. Oba wydarzenia będą miały miejsce w Centrum Kultury Śląskiej.