Zainteresowani mieszkaniami w SIM Śląsk w Świętochłowicach? Można wypełnić ankietę i wstępną deklarację

Spółka SIM Śląsk planuje w Świętochłowicach budowę blisko 150 nowych mieszkań. Mają to być lokale na wynajem z umiarkowanym czynszem. Osoby zainteresowane mieszkaniami mogą wypełnić ankietę, która pomoże spółce rozeznać preferencje mieszkaniowe. Dostępna jest także wstępna deklaracja „partycypacji lokalu mieszkalnego”.

fot. UM w Świętochłowicach
Świętochłowice SIM Śląsk

Nowe mieszkania powstaną przy ul. Śląskiej w świętochłowickiej Zgodzie. Będą przeznaczone dla osób, które nie mogą zaciągnąć kredytu hipotecznego i skorzystać z oferty deweloperskiej, ale też nie mogą otrzymać mieszkania komunalnego.

W Świętochłowicach powstanie blisko 150 nowych mieszkań

Mieszkania będą na wynajem za – jak podkreślają urzędnicy – rozsądną cenę, z opcją wykupu lokalu. W grudniu 2022 roku miasto przekazało spółce SIM Śląsk grunt pod budowę.

- Koncepcja architektoniczna zakłada wybudowanie 146 lokali mieszkalnych, mieszczących się w 4 dwusegmentowych budynkach. Plan zakłada również budowę dróg dojazdowych, parkingów naziemnych, placu zabaw oraz terenów zielonych. Wybudowane mieszkania będą w standardzie „pod klucz”, tj. gotowe do zamieszkania – informują w świętochłowickim Urzędzie Miejskim.

Na stronie internetowej SIM Śląsk można wypełnić anonimową ankietę dotyczącej inwestycji w przy ul. Śląskiej. Jak tłumaczą w spółce ma ona na celu rozpoznanie preferencji mieszkaniowych osób wstępnie zainteresowanych wynajmem mieszkań z dojściem do własności z zasobów SIM Śląsk. Dostępna jest także wstępna niezobowiązująca deklaracja „w zakresie partycypowania w kosztach budowy lokali mieszkalnych w Świętochłowicach”.

Budowa osiedla przy ul. Śląskiej w Świętochłowicach ma się rozpocząć w połowie 2024 r. Pierwsze mieszkania mają być oddane dwa lata później.

Świętochłowice Nowe osiedle przy ul Śląskiej

Może Cię zainteresować:

Nowe mieszkania w Świętochłowicach. Spółka SIM Śląsk ma już grunt pod budowę

Autor: Redakcja NGS24

07/12/2022

Świętochłowice nowe osiedle

Może Cię zainteresować:

Co z budową nowego osiedla na Zgodzie? Wiemy, dlaczego jeszcze nie powstaje

Autor: Redakcja NGS24

24/05/2022