Zakochani... w bieganiu i pomaganiu!

Walentynki można świętować na różne sposoby. Wolontariusze ze świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego oraz Szkoły Podstawowej nr 2 postawili na aktywność, i po raz kolejny pomagali organizatorom z MK Team w przeprowadzeniu biegu rekreacyjnego, który w niedzielę odbył się na katowickiej Dolinie Trzech Stawów. VI Parkowe Hercklekoty zgromadziły na starcie setki biegaczy. Do zadań młodych świętochłowiczan należało zabezpieczenie trasy, praca w depozycie, w punkcie gastronomicznym oraz obsługa strefy mety. Przy wydawaniu posiłków mieliśmy pełne ręce roboty – relacjonował ósmoklasista z SP 2, Dominik Jaśkowiec. Ale zespół był bardzo zgrany, więc nikt nie czekał zbyt długo na swój posiłek czy herbatę – dodała jego koleżanka, Julia Doktorczyk.

Nie zabrakło także chętnych na podjęcie biegowego, walentynkowego wyzwania. Na starcie biegu głównego na 5 km ramię w ramię stanęli uczniowie, nauczyciele i rodzice. Jestem bardzo z siebie dumny, że ukończyłem bieg bez większych problemów – cieszył się na mecie Darek Gorol z SP 2. Rodzice też są ze mnie dumni, dorzucam kolejny medal do swojej kolekcji – dodał z uśmiechem. Biegający wolontariusz z Kochana, uczeń klasy pierwszej, Wojciech Brom, zajął wysokie, siódme miejsce w klasyfikacji generalnej, był też najszybszy w swojej kategorii wiekowej.

Każdy z wolontariuszy otrzymał certyfikat i pakiet gadżetów od organizatorów. Na biegaczy na mecie czekały pamiątkowe medale, a wysiłek na trasie zapewnił tytułowe hercklekoty. Bardzo dziękuję wszystkim wolontariuszom i biegaczom, cieszę się, że młodym ludziom chce się w wolny dzień zrobić coś fajnego dla innych i siebie – podsumowuje opiekunka grupy, pani Anna Żurek.

Tekst i zdjęcia: Anna Żurek

czytaj więcej:

49d777cdd477e76dea7b279017b034de XL

„Kochanowski w Azji” na spotkaniach podróżników

1

Mikołajkowe szachy

1

Świętochłowiccy wolontariusze w Biegu Mikołajów

0e8bfd1d071657cbc63f9ace1550f1f3 XL

Opowieści „Kochanowskiego w Azji”

1

Docierają tam, gdzie nie dają rady wozy strażackie

1

Ostatki po angielsku w ZSO nr 1!

D26f2d3a8ff5583681ac68eec63fdc44 XL

Chiny w Kochanie