Zakończył się miejski turniej FIFA. Kto został mistrzem Świętochłowic?

Zakończył się pierwszy miejski turniej FIFA w Świętochłowicach. Mistrzem naszego miasta w wirtualnej piłce nożnej został siedemnastoletni Wojciech Kijak.

Fifa

Walka o mistrzostwo była niezwykle zacięta. Konieczna była dogrywka i rzuty karne, a najlepszym graczem w Świętochłowicach został Wojciech Kijak. Zmaganiom młodych graczy przyglądał się Marcin „mrn” Sczes, pochodzący ze Świętochłowic, Mistrz Polski FIFA 2019.

- Zauważyłem kilka osób, które dobrze dają sobie radę z grą i presją. Mam nadzieję, że pójdą w moje ślady – podkreśla Marcin Sczes.

Turniej FIFA zagości w Świętochłowicach na stałe

Turniej FIFA odbywał się pod patronatem prezydenta Świętochłowic, Daniela Begera, który zapowiedział, że wydarzenia na stałe zagości w naszym mieście.

- To jest takie preludium do tego, żeby Świętochłowice stały się metropolitalną stolicą e-gamingu. Będę dążył do tego, żeby w kolejnych latach, przy wykorzystaniu tego rodzaju wydarzeń, zbudować tutaj wspaniałe centrum e-gamingu – podkreśla prezydent Beger.

Miejski turniej FIFA obywał się w ramach, realizowanego w Świętochłowicach, programy „% tylko te dobre, daj z siebie 100%”, który ma m.in. zapobiegać inicjacji alkoholowej w zbyt młodym wieku.