Zamiast kwiatka niosę pomoc - Polskiej Akcja Humanitarna na zakończenie roku szkolnego

Nieco ponad dwa tygodnie i rok szkolny 2020/2021 dobiegnie końca. To także czas podziękowań nauczycielom i całej kadrze pedagogicznej. W tym postpandemicznym czasie najbardziej odczuliśmy potrzebę relacji, wszak szkoła to nie tylko lekcje, ale nowe znajomości, przygody. To moment by podziękować także naszym nauczycielom. Można to zrobić w niecodzienny sposób. Polska Akcja Humanitarna apeluje, by w tym roku inaczej okazać wdzięczność.

Polska Akcja Humanitarna

„Idea jest prosta - zamiast przyjmować kwiaty lub czekoladki od uczniów i uczennic, zachęć ich do tego, aby zaangażowali/ły się w działania pomocowe na rzecz Somalii. Mieszkańcy i mieszkanki tego afrykańskiego kraju od dłuższego czasu zmagają się z trudnymi warunkami bytowymi. Katastrofa klimatyczna te warunki jeszcze bardziej pogarsza. Długotrwałe susze i gwałtowne powodzie oraz wieloletni konflikt prowadzą do przemieszczania się ludzi i problemami z zaspokojeniem podstawowych potrzeb życiowych, takich jak woda, jedzenie lub schronienie.Razem możemy ich wesprzeć!


Na koniec roku szkolnego pokaż młodym ludziom, że można solidarnie pomagać innym i wspólnie nauczcie się czym jest pomoc humanitarna. Razem zorganizujcie zbiórkę pieniężną, a zebraną kwotę przekażcie na działania PAH w Somalii. Możecie też zorganizować zbiórkę online na www.pomagamy.pl.

Do akcji zapraszamy szkoły wszystkich typów z całej Polski, ale także biblioteki lub domy kultury. Nie musisz namawiać całej szkoły – możesz zgłosić tylko swoją klasę/grupę. Akcja jest dobrowolna. Jeżeli jesteś rodzicem lub uczniem/uczennicą pamiętaj, aby uzyskać zgodę nauczyciela/ki.”

W poprzednich edycjach akcji wzięło udział kilkaset szkół w całej Polsce i udało się m.in. odbudować szkołę w Nepalu

Więcej o tym, jak zorganizować akcję, znajdziesz pod linkiem:

https://www.pah.org.pl/zaangaz...

Tegoroczna akcja odbywa się pod patronatem grupy Superbelfrzy RP.

Masz pytania? Pisz do nas: edukacja@pah.org.pl lub dzwoń: 56 65 21 368.

czytaj więcej:

Legalizacja wodomierzy

Legalizacja wodomierzy - wszystko, co musisz wiedzieć

Sanok

Wycieczka w Bieszczady? Przystań w Sanoku!

Zdjęcie Główne

Nowe, atrakcyjne oferty w Kolejach Śląskich! Sprawdź i jedź

Zdjęcie Główne

Lubuskie – polska Toskania na zachodzie kraju

Tekla Juniewicz

20 km od Świętochłowic mieszka kobieta, która ma 115 lat!

Przechwytywanie

Nie ogarniasz terminów odbioru odpadów? Zainstaluj aplikację

Świętochłowice - lokal użytkowy przy ul. Katowickiej 20

Lokale użytkowe w Świętochłowicach. Zobacz co oferuje miasto