Zamkną fragment Drogowej Trasy Średnicowej w Świętochłowicach

Od początku lipca w Świętochłowicach trwa remont Drogowej Trasy Średnicowej. Teraz na dwa dni zostanie zamknięty cały północy odcinek trasy na terenie miasta.

DTŚ Świętochłowice

Na 29 i 30 sierpnia 2022 r. zaplanowano ułożenie ścieralnej warstwy bitumicznej na całej szerokości remontowanego odcinka północnej jezdni Drogowej Trasy Średnicowej w Świętochłowicach. Wiąże się to z jej całkowitym zamknięciem na odcinku od węzła z ul. Bytomską do wiaduktu nad ul. Szpitalną. Ruch w kierunku Gliwic będzie odbywał się jednym pasem jezdni południowej.

- Gmina Świętochłowice stara się ukończyć prace na jezdni północnej DTŚ przed rozpoczęciem roku szkolnego. Konieczność tzw. „bezszwowego” położenia warstwy bitumicznej na całej szerokości jezdni wymusza całkowite zamknięcie odcinka północnego DTŚ – mówi Krzysztof Szczepanik, Naczelnik Wydziału Infrastruktury Drogowej Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach.

W związku z zamknięciem północnej jezdni DTŚ wprowadzone zostaną objazdy:

  • dla pojazdów jadących ul. Bytomską od Bytomia w kierunku Gliwic zamknięty zostanie pas zjazdowy na DTŚ a objazd poprowadzony będzie DTŚ w kierunku Katowic, do skrzyżowania z ul. Gen. Henryka Dąbrowskiego w Chorzowie gdzie konieczne będzie zawrócenie i ponowne włączenie się do ruchu na DTŚ w kierunku Gliwic; analogicznie będzie się odbywać włączenie do ruchu na DTŚ dla pojazdów jadących ul. Bytomską od strony dzielnicy Centrum w Świętochłowicach w kierunku Gliwic
  • dla pojazdów jadący DTŚ w kierunku Gliwic włączenie na ul. Bytomską będzie możliwe trasą objazdową poprowadzoną przez dzielnicę Chebzie oraz ul. Niedurnego w Rudzie Śląskiej, następnie DTŚ w kierunku Katowic aż do zjazdu na ul. Bytomską w rejonie Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach.

W związku z pracami wprowadzone zostaną także czasowe zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej – linii M1 i M24.

Roboty drogowe

Może Cię zainteresować:

Rozpoczął się remont DTŚ w Świętochłowicach

Autor: Redakcja NGS24

06/07/2022

Miasto podpisało umowę z Drogopolem

Może Cię zainteresować:

Ponad 10 milionów złotych kosztować będzie remont najbardziej zniszczonego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej w Świętochłowicach. Wkrótce początek prac

Autor: Redakcja NGS24

21/06/2022