Zamknięto przedszkole w Świętochłowicach. Dziecko zakażone koronawirusem!

Dziś zamknięto Miejskie Przedszkole nr 1 w Świętochłowicach. U jednego z dzieci, które przebywało w placówce przy ul. Miarki 1, potwierdzono zakażenie koronawirusem. Kilkadziesiąt osób zostało skierowanych na kwarantannę.

Przed

Sanepid pozwolił na otwarcie przedszkola od 1 września, mimo iż dyrektor placówki już w poniedziałek, 31 sierpnia, informowała, że rodzina jednego z dzieci przebywa na kwarantannie z podejrzeniem COVID-19. Dziecko uczęszczało do placówki przy ul. Miarki 1 do 28 sierpnia, podczas wakacyjnego dyżuru.

- Informując Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną o zaistniałej sytuacji, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo naszych przedszkolaków, otrzymałam informację, że nasza placówka mimo tego, może zostać otwarta w dniu jutrzejszym – informowała 31 sierpnia Izabela Wiśniewska, p.o. dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 1 w Świętochłowicach.

Kilkadziesiąt osób ze Świętochłowic trafiło na kwarantannę

Dyrektor podkreśliła, że decyzja należy do sanepidu, który czeka na wyniki testów. Dziś okazało się, że u całej rodziny przebywającej na kwarantannie dały wynik pozytywny i przedszkole zostało zamknięte.

- Na kwarantannę zostało skierowanych 18 dzieci oraz 7 pracowników wraz z rodzinami – informuje świętochłowicki magistrat.

Zgodnie z nowymi przepisami kwarantanna potrwa do 7 września. Jak dodają urzędnicy ze Świętochłowic, jeżeli osoby na kwarantannie nie będą miały objawów zakażenia koronawirusem, zostanie zakończona bez wykonywania testów.

fot. Google Street View

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Zwiedzanie kościoła ewangelickiego w Świętochłowicach

Zwiedzanie kościoła ewangelickiego w Świętochłowicach

Świętochłowice przeciwko przemocy

Świętochłowice przeciwko przemocy

Kolejne drogowe utrudnienia w Świętochłowicach Rusza budowa sieci ciepłowniczej

Kolejne drogowe utrudnienia w Świętochłowicach

Kontrole dzikich kąpielisk w Świętochłowicach Zamiast mandatu bilet na basen

Kontrole dzikich kąpielisk. Zamiast mandatu, bilet na basen