Zaprośmy na jesień planetarium online!

Już ponad 2700 uczniów skorzystało ze zdalnych zajęć Centrum Nauki Kopernik, a będzie ich znacznie więcej. Ruszyły zapisy na jesienną edycję Programu Nauka dla Ciebie. Do szkół w mniejszych miejscowościach można zapraszać planetarium online oraz interaktywne pokazy naukowe.

Na czym polegają zajęcia

Czy Słońce zmieści się w salonie? Ilu strongmanów potrzeba, żeby rozdzielić małe półkule? Edukatorzy prowadzący zajęcia online (e-Naukobus i e-Planetobus) wiedzą czego potrzeba uczniom, aby dali się porwać nauce. Potrafią wciągnąć do działania każde dziecko. Nie tylko robią doświadczenia naukowe na żywo i prowadzą pokazy astronomiczne, ale także razem z uczniami odkrywają prawa nauki i tajemnice kosmosu. Uczestnicy zajęć online mogą sami sprawdzić, czy w ich domu zmieści się Układ Słoneczny i jak za pomocą zwykłej puszki przeprowadzić efektowny eksperyment. Zajęcia nie wymagają dodatkowego przygotowania merytorycznego ze strony nauczyciela. Są prowadzone w całości przez edukatorów i dostosowane do podstawy programowej. Do końca roku w Programie Nauka dla Ciebie weźmie udział nawet kilkanaście tysięcy uczniów. Ponad 100 szkół otrzyma dostęp do bezpłatnych całodniowych zajęć online oraz przydatnych materiałów merytorycznych.

Jak zgłosić szkołę?

Aby zgłosić szkołę wziąć udział w bezpłatnych zajęciach online lub zaprosić Naukobus, należy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie www.naukadlaciebie.gov.pl lub www.kopernik.org.pl

Działamy lokalnie

Program Nauka dla Ciebie to wspólna inicjatywa Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik. Jego misją jest docieranie do uczniów szkół z mniejszych miejscowości, dla których wizyta w centrum nauki wiąże się z długą, trudną organizacyjnie wyprawą. Przyjazd Naukobusa, Planetobusa, udział w pokazach i warsztatach online pomaga im odkryć w sobie naukową ciekawość, a często także pasję. Program edukacyjny Nauka dla Ciebie to propozycja zarówno dla szkół powracających do nauki stacjonarnej, pracujących zdalnie, jak i działających w systemie hybrydowym.