Zarzuty zabójstwa dla kierowcy autobusu, który przejechał mieszkankę Świętochłowic!

Kierowca autobusu, który wczoraj przejechał 19-letnią mieszkankę Świętochłowic usłyszał najcięższe zarzuty. To zarzut zabójstwa jednej osoby, oraz usiłowania zabójstwa kolejnych dwóch osób. O sprawie poinformowała dziś na stronach swojego portalu Rzeczpospolita. Okazuje się, że w sobotę w Katowicach mogły zginąć nawet 3 osoby!

Zaloba

Według informacji portalu Rzeczpospolita, potwierdzenie postawienia zarzutów nadeszło z biura prasowego Prokuratury Okręgowej w Katowicach, jednak nie jest wiadome, czy kierowca przyznał się już do winy, trwa cały czas jego przesłuchanie.

Do tego zdarzenia doszło około 6:00 rano w sobotę 31 lipca. W ciągu przystanków autobusowych przy ul. Mickiewicza doszło do przepychanek i bijatyki grupy ludzi, którzy weszli także na pas drogowy, z którego ruszają tam autobusy. W tym czasie podjechał na przystanek autobus linii 910. Kierujący nim 31-letni mężczyzna najpierw zaczął trąbić na zebranych, a kiedy to nie pomogło, ruszył z miejsca wjeżdżając w grupę, która w ostatniej chwili się rozpierzchła.

Niestety, jedna z osób uczestniczących w tym zgromadzeniu nie zdążyła uciec, autobus przewrócił ją, została wciągnięta pod koła, a następnie przejechana. Autobus ciągnął za sobą ofiarę przez kilkadziesiąt metrów. Wcześniejsze informacje podawane przez media świadczyły, że doszło tam do potrącenia, jednak liczne zdjęcia i materiały wideo, które pojawiły się w internecie wyraźnie pokazały, że nie było to potrącenie, ale działanie umyślne.

Więcej informacji z Katowic znajdziesz na: www.24kato.pl

czytaj więcej:

Policjant ze Świętochłowic czujny także po służbie

Policjant ze Świętochłowic czujny także po służbie

Za kółkiem mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów

Za kółkiem mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów

Świętochłowice poszukiwany

Napadł na pasażera tramwaju. Szuka go policja

Świętochłowice Wdarł się do cudzego mieszkania

W mieszkaniu nikogo nie było, więc… sobie zamieszkał

Świętochłowice ukrywał się w szafie

Poszukiwany myślał, że jest sprytny

Złodziej rowerów świętochłowice

Kolejny złodziej rowerów ze Świętochłowic został złapany

Zaloba

Pod kołami autobusu zginęła mieszkanka Świętochłowic