Zarzuty zabójstwa dla kierowcy autobusu, który przejechał mieszkankę Świętochłowic!

Kierowca autobusu, który wczoraj przejechał 19-letnią mieszkankę Świętochłowic usłyszał najcięższe zarzuty. To zarzut zabójstwa jednej osoby, oraz usiłowania zabójstwa kolejnych dwóch osób. O sprawie poinformowała dziś na stronach swojego portalu Rzeczpospolita. Okazuje się, że w sobotę w Katowicach mogły zginąć nawet 3 osoby!

Zaloba

Według informacji portalu Rzeczpospolita, potwierdzenie postawienia zarzutów nadeszło z biura prasowego Prokuratury Okręgowej w Katowicach, jednak nie jest wiadome, czy kierowca przyznał się już do winy, trwa cały czas jego przesłuchanie.

Do tego zdarzenia doszło około 6:00 rano w sobotę 31 lipca. W ciągu przystanków autobusowych przy ul. Mickiewicza doszło do przepychanek i bijatyki grupy ludzi, którzy weszli także na pas drogowy, z którego ruszają tam autobusy. W tym czasie podjechał na przystanek autobus linii 910. Kierujący nim 31-letni mężczyzna najpierw zaczął trąbić na zebranych, a kiedy to nie pomogło, ruszył z miejsca wjeżdżając w grupę, która w ostatniej chwili się rozpierzchła.

Niestety, jedna z osób uczestniczących w tym zgromadzeniu nie zdążyła uciec, autobus przewrócił ją, została wciągnięta pod koła, a następnie przejechana. Autobus ciągnął za sobą ofiarę przez kilkadziesiąt metrów. Wcześniejsze informacje podawane przez media świadczyły, że doszło tam do potrącenia, jednak liczne zdjęcia i materiały wideo, które pojawiły się w internecie wyraźnie pokazały, że nie było to potrącenie, ale działanie umyślne.

Więcej informacji z Katowic znajdziesz na: www.24kato.pl

czytaj więcej:

Ma ponad 70 lat i handlowała lewym alkoholem w Świętochłowicach

Ma ponad 70 lat i handlowała „lewym” alkoholem

Świętochłowice: Próbowała przekupić policjantów

Chciała przekupić policjantów, by uniknąć aresztu

Pukanie do drzwi

Fałszywa pracownica gazowni okradła mieszkankę Świętochłowic

Fire gc0e3db1f8 1920

Pożar mieszkania w Świętochłowicach

Wyzwolenia - Pocztowa 2

"Artystyczne" oznakowania w centrum. Zobacz te zdjęcia!

Alter2

Okradli browar tuż obok Świętochłowic. Rozpoznajesz auto?

Nożownik z Lipin

Nożownikowi z Lipin grozi dożywocie. 18-latek chciał zabić?