Zasłużeni policjanci ze Świętochłowic przechodzą na emeryturę. Zostali uroczyście pożegnani

Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach poinformowała o przejściu na emeryturę dwóch zasłużonych funkcjonariuszy. To Naczelnik Wydziału kryminalnego oraz jeden ze specjalistów w tym samym wydziale. Policjanci zostali uroczyście i z honorami pożegnani po 30 latach służby.

Po ponad 30 latach służby w Policji, na zasłużoną emeryturę przeszedł Naczelnik Wydziału Kryminalnego aspirant sztabowy Sebastian Weiss oraz Specjalista Wydziału Kryminalnego aspirant sztabowy Grażyna Gawron. Oboje od lat związani byli ze świętochłowicką Policją, bowiem swoją przygodę z mundurem rozpoczęli właśnie od tutejszej jednostki. Strona internetowa KMP Świętochłowice przybliża sylwetki świeżo upieczonych emerytów oraz ich przebieg służby:

Aspirant sztabowy Grażyna Gawron na początku swojej policyjnej kariery pełniła służbę w Wydziale Prewencji, a następnie w Wydziale Ruchu Drogowego. Jednak w 2007 roku na stałe związała się z Wydziałem Kryminalnym. W 2015 roku objęła stanowisko Specjalisty Wydziału Kryminalnego, na którym realizowała się do ostatniego dnia służby.

Aspirant sztabowy Sebastian Weiss w zasadzie od początku związany był ze służbą kryminalną w tutejszej jednostce. W połowie swojej policyjnej kariery zmienił jednostkę, zasilając szeregi Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. Jednak ta przygoda nie trwała długo, bowiem po niespełna 7 miesiącach wrócił do swojej jednostki macierzystej. Dzięki zdobytemu przez lata doświadczeniu oraz zaangażowaniu w wykonywane obowiązki służbowe w połowie 2014 roku powierzono mu obowiązki na stanowisku Zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego świętochłowickiej komendy, które po upływie roku objął na stałe. Przez ostatnie 1,5 roku aspirant sztabowy Sebastian Weiss dowodził wspomnianym wydziałem, sprawując funkcję Naczelnika Wydziału Kryminalnego.

W minioną środę w Komendzie Miejskiej Policji w Świętochłowicach odbyła się skromna uroczystość z zachowaniem reżimu sanitarnego, podczas której Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach podinspektor Dawid Gil oraz jego Pierwszy Zastępca młodszy inspektor Monika Francikowska podziękowali Naczelnikowi, a także Pani Aspirant za wspólną służbę oraz za osobiste zaangażowanie w realizację codziennych zadań. Za profesjonalizm, doświadczenie, wiedzę i cenne wskazówki, którymi dzielili się z innymi policjantami, nie odmawiając przy tym nikomu pomocy. Ponadto Naczelnikowi za zrozumienie, wsparcie i szacunek wobec każdego z podwładnych. Do życzeń przyłączył się obecny podczas uroczystości Prokurator Rejonowy w Chorzowie Pan Cezary Golik, który również wyraził słowa uznania za zaangażowanie policjantów oraz osiągnięty staż służby w policyjnym mundurze, dziękując przy tym za dotychczasową współpracę na wysokim poziomie - czytamy dodatkowo na policyjnej stronie.

czytaj więcej:

Wypadek Świętochłowice

Tir zawisł nad wiaduktem kolejowym na DTŚ w Świętochłowicach

Świętochłowice nowy naczelnik drogówki

Nowy naczelnik drogówki w Świętochłowicach

Nowe samochody dla śląskiej policji

10 nowych nieoznakowanych radiowozów dla śląskiej policji

Nagroda nabezpieczniejsze miasto powiatowe

Świętochłowice najbezpieczniejszym miastem powiatowym w PL

44 letnia agresorka Świętochłowice

Agresorka ze Świętochłowic. Kopała, szarpała i groziła

Skrzyżowanie polna pocztowa świętochłowice

Startuje remont ważnego skrzyżowania w centrum Świętochłowic

Nielegalny tytoń Świętochłowice

20 kilogramów lewego tytoniu znaleziono w...