Zatrzymano kolejnych pijanych kierowców w Świętochłowicach

Świętochłowiccy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich, mimo cofniętych uprawnień, wsiadł za kółko pod wpływem alkoholu i uderzył w inny samochód. Okazało się, że miał blisko dwa promile. Kolejny, który kierował skuterem, wydmuchał prawie promil.

Pijany

Dwaj nietrzeźwi kierowcy wpadli w ręce świętochłowickiej drogówki wczoraj w dzielnicy Piaśniki. Pierwszego z nich zatrzymano po tym, gdy doprowadził do kolizji z innym pojazdem. To 45-letni bytomianin.

- Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mieszkaniec Bytomia nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów. Zostały one mu cofnięte decyzją administracyjną. Od mężczyzny wyczuwalna była intensywna woń alkoholu świadcząca o tym, że prowadził pojazd na „podwójnym gazie” – informuje świętochłowicka policja.

Badanie wykazało, że ma on blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień oraz za popełnione wykroczenie drogowe. Niespełna dwie godziny później w Piaśnikach zatrzymano kolejnego pijanego kierowcę, tym razem na skuterze.

- Mężczyzna, jadąc motorowerem zahaczył o lusterko zaparkowanego opla. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 37-latka prawie promil alkoholu – czytamy w komunikacie policji.

Obu mężczyznom, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi do dwóch lat więzienia, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na minimum trzy lata.

fot. KMP w Świętochłowicach

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Śmiertelne potrącenie na torach w Świętochłowicach

W Świętochłowicach mężczyzna zginął pod kołami pociągu

Fest festival park slaski 3

Nieoficjalnie: FEST Festival odwołany

Dzielnica BE Zstrachu finał akcji w Świętochłowicach 4

„DzielnicaBEZstrachu” – finał akcji w Świętochłowicach

Zmiana organizacji ruchu w centrum Świętochłowic

Zmiana organizacji ruchu w centrum Świętochłowic