Zimowa gra terenowo-wojskowa w świętochłowickim ZSO

Podczas zimowych ferii można się dobrze bawić nawet w szkole. Świętochłowicki Zespół Szkół Ogólnokształcących zorganizował „Zimową grę terenowo-wojskową”, na którą zaprosił uczniów szóstych klas podstawówek z całego miasta.

Zimowe zajęcia w Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Sudeckiej 5 w Świętochłowicach odbyły się 11 stycznia. Jak możemy przeczytać na stronie internetowej Urzędu Miejskiego uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności m. in. w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej, czy posługiwania się kompasem w celu odnalezienia ukrytego krzesiwa, a następnie rozpaleniu przy jego pomocy ogniska.

- Wszystko odbywało się pod czujnym okiem nauczycieli ZSO oraz uczniów klas mundurowych, którzy przeprowadzali każdorazowo szkolenie dla uczestników, aby prawidłowo wykonywali oni przydzielone im zadania – czytamy na stronie urzędu.

Do dyspozycji była także strzelnica multimedialna i sala ruchu drogowego, gdzie goście ZSO musieli wykazać się znajomością przepisów. Uczniowie rywalizowali także na nowej szkolnej bieżni. Na zakończenie zabawy zorganizowano ognisko.

31 finał WOŚP

Może Cię zainteresować:

31. finał WOŚP w Świętochłowicach

Autor: Redakcja NGS24

11/01/2023

Pingwinkowe zawody w Świętochłowicach

Może Cię zainteresować:

„Pingwinkowe zawody” w Świętochłowicach

Autor: Redakcja NGS24

18/01/2023