Zmiana na stanowisku dyrektora Muzeum Powstań Śląskich

Senator Halina Bieda złożyła rezygnację ze stanowiska dyrektora Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Od 1 listopada zastąpi ją była dyrektor tej instytucji.

Muzeum powstan slaskich

Dyrektor Halina Bieda rezygnację z kierowania świętochłowickim Muzeum Powstań Śląskich złożyła 1 października. Jak informuje Adrian Blondzik, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach, rezygnacja została przyjęta. Dodaje, że senator Bieda otrzymała propozycję pozostania na stanowisku do końca roku, ale to rozwiązanie spotkało się z odmową.

- Prezydent Daniel Beger docenia wysiłek włożony w rozwój Muzeum Powstań Śląskich i jest wdzięczny za dotychczasową współpracę, ale rozumie też, że skupienie się w 100% na dwóch ważnych działaniach – jako dyrektor muzeum oraz jako aktywny senator – jest bardzo ciężkie do pogodzenia – czytamy w komunikacie rzecznika prasowego.

Kto będzie dyrektorem Muzeum Powstań Śląskich?

Świętochłowickie Muzeum Powstań Śląskich działa od października 2014 roku. Na początku tą instytucją kierowała Iwona Szopa, ale po dwóch miesiącach zastąpiła ją na stanowisku Halina Bieda, ówcześnie radna sejmiku województwa śląskiego. Teraz na stanowisko wróci Iwona Szopa, która – jak podkreśla świętochłowicki ratusz – jest niezależna politycznie.

- Iwona Szopa to specjalistka od historii Świętochłowic i wieloletni pracownik miejskich placówek muzealnych. Jest to ważne szczególnie, że planowana jest rozbudowa Muzeum Powstań Śląskich o nowy budynek prezentujący zbiory miejskie – informuje Adrian Blondzik.

Świętochłowickie Muzeum Powstań Śląskich rocznie odwiedza około 20 tys. osób. W zakresie działania tej instytucji jest ochrona dóbr dziedzictwa materialnego i niematerialnego dotyczących dziejów Powstań Śląskich, jak i dziejów Świętochłowic. Od września tego roku muzeum jest współprowadzone przez samorząd województwa śląskiego.

czytaj więcej:

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Grota

Remont lipińskiej Groty. Ktoś ostro podkręca...

Dogma

Bezpłatna pomoc prawna dla mieszkańców...

Swietochlowice um

Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie o...

Strona

Świętochłowicki OPS ma nową stronę internetową....

Kalina

Staw Kalina Świętochłowice. Rozpoczęły się...

Szczepienia grypa

Świętochłowice: Bezpłatne szczepienia przeciwko...