Znamy termin zamknięcia TESCO w Piaśnikach. Sprawdź, jak i kiedy to nastąpi

Coraz bliżej do zamknięcia kolejnych sklepów marki Tesco. Wśród już ogłoszonych do zamknięcia placówek jest największy w naszym mieście sklep tej sieci, znajdujący się w centrum handlowym przy ul. Chorzowskiej 19. Wiemy już, kiedy to nastąpi. Wiemy także, co się stanie z pracownikami.

Tesco świętochłowice

Nie będzie Tesco, nie będzie też Netto?

Świętochłowicki sklep w Piaśnikach znajduje się na liście sklepów, które wyznaczono już do zamknięcia w trakcie najbliższych miesięcy. Salling Group, właściciel sieci dyskontów Netto, planuje zamknięcie około 50 sklepów w całej Polsce, które odkupił od Tesco i na tej liście jest sklep w Świętochłowicach. Wcześniej mówiło się tylko o 11 sklepach z całej sieci, które miałyby zostać zamknięte, a nie przeformatowane pod nowy brand.

Informacje podane w taki sposób sugerują, że na Chorzowskiej w miejsce Tesco nie powstanie nowy sklep pod marką Netto. Nie wiemy na tę chwilę, co tam się w przyszłości znajdzie.

Co się stanie z pracownikami?

Komunikat w tej sprawie pojawił się kilka dni temu w mediach społecznościowych na profilu NSZZ Solidarność Tesco. Zgodnie z zamieszczonymi tam informacjami, pracowników likwidowanych sklepów mogą czekać grupowe zwolnienia, choć podjęte zostaną wcześniej próby, aby części z nich zaproponować pracę na innych stanowiskach lub w innych jednostkach należących do właściciela sieci. Ci jednak, którzy nie przyjmą propozycji - otrzymają wypowiedzenia, oraz wynikające z ustawy odprawy pracownicze.

Koniec nastąpi jesienią?

Z informacji, jakie pozyskaliśmy od jednego z pracowników sklepu wynika, że planowana data zamknięcia sklepu Tesco w Piaśnikach to 28 październik 2021 roku. Jest to jednak informacja nieoficjalna. Podobnie rzecz może się mieć w przypadku drugiego ze sklepów tej sieci w naszym mieście, znajdującego się przy ul. Katowickiej w centrum. Tam również pojawiły się informacje wśród personelu, że działalność sklepu pod marką Tesco zakończy się we wrześniu lub październiku. Tej placówki jednak nie ma na liście przeznaczonych do zamknięcia, więc najprawdopodobniej mieszkańcy Świętochłowic będą mieli do dyspozycji w tym miejscu sklep pod marką Netto.

Będą ogromne wyprzedaże?

To z pewnością interesuje wielu mieszkańców Świętochłowic znacznie bardziej niż samo zamknięcie, czy zmiana szyldu sklepu. 24 czerwca 2021 roku po raz ostatni otwarty dla klientów był największy sklep Tesco w Bytomiu przy ul. Chorzowskiej. Wyprzedaże sięgały tam nawet 90% wartości towaru. Można szacować, że podobnie może być także w Tesco przy ul. Chorzowskiej w Świętochłowicach.

Tak wyglądało bytomskie Tesco w ostatnim dniu otwarcia:

Fot. Portal Bytomski.pl