Znamy wyniki konsultacji dotyczących przyszłości świętochłowickiej Skałki

Parkingi dla rowerów, hala sportowa czy całoroczne, kryty boisko – to pomysły na dalsze zagospodarowanie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka” w Świętochłowicach. O wynikach przeprowadzanych online konsultacji w tej sprawie poinformował prezydent miasta, Daniel Beger.

Skalka2

- Niewątpliwie wersja konsultacji online nie spełnia wielu oczekiwań, ale okres pandemii poprzewracał wszystko do góry nogami. Jednak nie mogliśmy z nimi zwlekać ze względu na kolejne etapy, które nas czekają, by uporządkować i upiększyć „Skałkę” – podkreślił prezydent Świętochłowic.

Jak informuje prezydent Daniel Beger z dotychczasowych atrakcji „Skałki” najlepiej zostały ocenione: korty do korty do squasha, boiska do piłki nożnej, basen kryty oraz tor speedrowerowy. Natomiast najwięcej zastrzeżeń budzą:tor rolkowy, skatepark, lodowisko oraz basen ekologiczny.

Z infrastruktury rekreacyjnej doceniona został siłownia plenerowa, alejki spacerowe i plac zabaw. Świętochłowiczanie wskazali, że zdecydowanej poprawy wymagają toalety i przystań.

Mieszkańcy Świętochłowic chcą na „Skałce” m.in. hali sportowej

Mieszkańcy Świętochłowic wskazali także czego im brakuje na „Skałce”. Najczęściej wspominano o: hali widowiskowo-sportowej, całorocznym, krytym boisku, parking dla rowerów i dodatkowych toaletach. Zdecydowanie sprzeciwiano się ewentualnej budowie na terenie kompleksu pawilonu handlowo-usługowego.

Kolejny etap prac nad przyszłością świętochłowickiej „Skałki” to konsultacje z autorami zgłaszanych uwag i propozycji, po to by doprecyzować niektóre sugestie. Ten etap zostanie przeprowadzony do końca czerwca.

fot. OSIR "Skałka"

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Roboty drogowe

Kolejny etap prac na ul. Łagiewnickiej w Świętochłowicach

Świętochłowice Obóz Zgoda

Marsz na Zgodę. Przypomną o ofiarach Tragedii Górnośląskiej

Świętochłowice Ruda Śląska List intencyjny

Świętochłowickie spółki zajmą się odpadami z Rudy Śląskiej?

Spotkanie w sprawie domków fińskich

Co dalej z domkami fińskimi?