Znęcał się fizycznie nad żoną i ubliżał jej. 27-latek ze Świętochłowic nie pozostał bezkarny

Decyzją chorzowskiego sądu najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie 27-letni mieszkaniec Świętochłowic, który znęcał się nad swoją żoną. Mężczyzna podczas domowych awantur ubliżał i groził pokrzywdzonej pozbawieniem życia. Agresor nie stronił też od przemocy fizycznej.

Zatrzymany

Do świętochłowickiej komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące przemocy w jednym z mieszkań na terenie miasta. Sprawą natychmiast zajęli się śledczy z miejscowej komendy policji.

Znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną

Stróże prawa ustalili, że 27-letni mieszkaniec Świętochłowic od kilku miesięcy znęca się psychicznie i fizycznie nad swoją życiową partnerką. Mężczyzna wszczynał awantury, w trakcie których groził żonie pozbawieniem życia oraz ubliżał jej. Oprawca nie stronił też od przemocy fizycznej.

Roztrzęsiona kobieta w obawie przed mężem uciekła i schroniła się w ośrodku wsparcia. Mundurowi pojechali do ich mieszkania, gdzie zastali 27-letniego agresora. Świętochłowiczanin został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

W piątek 16 kwietnia 2021 r. został doprowadzony przed oblicze prokuratora, gdzie usłyszał zarzuty. Na wniosek śledczych chorzowski sąd aresztował go na 2 miesiące na czas trwania postępowania karnego. Za znęcanie się nad żoną podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia.

Fot. Policja Śląska

czytaj więcej:

Za kółkiem mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów

Za kółkiem mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów

Ruszył sezon na mandaty Na rowerze z promilami

Ruszył sezon na… mandaty. Na rowerze z promilami

Świętochłowice lewy alkohol

Lewy alkohol w Świętochłowicach

Pingwinkowe zawody w Świętochłowicach

„Pingwinkowe zawody” w Świętochłowicach

Roboty drogowe

Zmiany na ul. Granicznej w Świętochłowicach

Pukanie do drzwi

Fałszywa pracownica gazowni okradła mieszkankę Świętochłowic

Świętochłowice poszukiwani złodzieje

Poszukiwani złodzieje ze Świętochłowic