Znęcał się nad rodziną. Może posiedzieć nawet 5 lat

Świętochłowiccy policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca miasta, który znęcał się nad swoją rodziną. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i może trafić za kraty nawet na 5 lat.

ARC
Policja akta

Agresywny mężczyzna został zatrzymany po interwencji w jednym z mieszkań na terenie Świętochłowic. Mundurowi zostali tam skierowani po zgłoszeniu dotyczącym awantury domowej. Na miejscu okazało się, że 41-letni świętochłowiczanin znęca się nad swoją żoną oraz dziećmi.

- Jak ustalili śledczy, domowy oprawca ubliżał swojej żonie oraz kierował wobec niej i dzieci wulgaryzmy i groźby pozbawienia życia. Nie stronił też od przemocy fizycznej wobec swoich najbliższych – informuje policja.

Mundurowi założyli rodzinie Niebieską Kartę, a agresywny mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. - Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu znęcania się nad rodziną – podkreślają policjanci. We wtorek, 30 listopada 2021 r., 41-latek został doprowadzony do prokuratury. Na czas trwającego postępowania karnego musi się regularnie stawiać w komendzie policji i nie może się zbliżać do pokrzywdzonych. Grozi mu do 5 lat więzienia.