Znęcał się nad rodziną. Może posiedzieć nawet 5 lat

Świętochłowiccy policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca miasta, który znęcał się nad swoją rodziną. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i może trafić za kraty nawet na 5 lat.

ARC
Policja akta

Agresywny mężczyzna został zatrzymany po interwencji w jednym z mieszkań na terenie Świętochłowic. Mundurowi zostali tam skierowani po zgłoszeniu dotyczącym awantury domowej. Na miejscu okazało się, że 41-letni świętochłowiczanin znęca się nad swoją żoną oraz dziećmi.

- Jak ustalili śledczy, domowy oprawca ubliżał swojej żonie oraz kierował wobec niej i dzieci wulgaryzmy i groźby pozbawienia życia. Nie stronił też od przemocy fizycznej wobec swoich najbliższych – informuje policja.

Mundurowi założyli rodzinie Niebieską Kartę, a agresywny mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. - Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu znęcania się nad rodziną – podkreślają policjanci. We wtorek, 30 listopada 2021 r., 41-latek został doprowadzony do prokuratury. Na czas trwającego postępowania karnego musi się regularnie stawiać w komendzie policji i nie może się zbliżać do pokrzywdzonych. Grozi mu do 5 lat więzienia.

czytaj więcej:

Świętochłowice zatrzymany włamywacz

Włamanie i kradzież w Chropaczowie. Złodziej zatrzymany

Świętochłowice poszukiwany

Poszukiwany podejrzewany o kradzież w Świętochłowicach

Świętochłowice poszukiwani złodzieje

Poszukiwani złodzieje ze Świętochłowic

Świętochłowice drogówka

Nielegalna przejażdżka… karawanem

Radiowóz policja

Rowerzysta „na gazie” drogo zapłacił za przejażdżkę

Policja kontrole

Wpadł, bo nie miał maseczki

Świętochłowice zatrzymany

Narkotyki, wyrok sądu i próba skorumpowania policjantów