Znów handel lewymi papierosami w Świętochłowicach. Tym razem w sklepie w Chropaczowie

Dopiero, co informowaliśmy o konfiskacie nielegalnego tytoniu, a już mamy kolejny przykład handlu nielegalnymi papierosami, tym razem jednak w jednym ze sklepów - spod lady!

Policja Świętochłowice handel lewymi papierosami w sklepie

Policjanci ze Świętochłowic poinformowali o o wkroczeniu do jednego ze sklepów w Świętochłowicach. Ta akcja prowadzona była wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej KAS. Na miejscu znaleziono ponad 2 tysiące nielegalnych papierosów, które ukrywane były na zapleczu sklepu. 50 - letniej właścicielce sklepu grozi wysoka grzywna.

Na stronie internetowej KMP Świętochłowice czytamy, że funkcjonariusze uzyskali wcześniej informację, że w jednym ze sklepów w dzielnicy Chropaczów mogą znajdować się „lewe” papierosy. Wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej KAS w minioną środę wkroczyli do akcji. Ich przypuszczenia potwierdziły się. Okazało się, że 50-letnia właścicielka, poza legalną działalnością, dorabiała sobie, sprzedając „spod lady” papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Na zapleczu sklepu śledczy znaleźli ponad 2 tysiące papierosów. Zabezpieczona kontrabanda, która miała trafić do sprzedaży, zapakowana była w paczki oraz woreczki foliowe. Teraz śląska KAS ustali, w jakiej kwocie nastąpiło uszczuplenie podatku akcyzowego i na jakie straty naraziło to budżet państwa. Właścicielka „lewego” towaru wkrótce usłyszy zarzut za paserstwo akcyzowe. Grozi jej za to wysoka grzywna.

czytaj więcej:

Ukradł towar wart ponad 3 tys zł To alkohol i artykuły spożywcze

Ukradł towar wart ponad 3 tys. zł. To m.in. alkohol

Świętochłowice policja mandat

Alkohol i rower oznaczają wysoki mandat

Policjanci Świętochłowice

Policjanci zatrzymali poszukiwanego w czasie zakupów

Świętochłowiccy kryminalni zatrzymali dwóch sprawców rozboju

Napadli go we własnym mieszkaniu, pobili i ukradli ubrania

Zatrzymanie podejrzanego o posiadanie i udzielanie narkotyków

Miał w domu narkotyki na 2,6 tysiąca działek

Zatrzymanie 30-latka w Świętochłowicach

Ukrywał narkotyki w skarpetkach

60 657006

Najpierw ukradła w sklepie jedzenie, potem...