Żużel wraca na Skałkę. Na torze zamontowano dmuchane bandy

Na stadionie im. Pawła Waloszka w Świętochłowicach zamontowano dmuchane bandy. To ostatnie prace, które pozwolą na to, by żużel powrócił na Skałkę. Na ligowe rozgrywki trzeba będzie jednak poczekać.

Dmuchane bandy zamontowano na Skałce w poniedziałek, 19 czerwca 2023 r.. To ostatni etap prac, które od kilku miesięcy trwały na świętochłowickim torze.

- Żużlowcy na stałe wracają do Świętochłowic. Do oficjalnego uruchomienia toru potrzebujemy jeszcze licencji zatwierdzonej przez PZMot, jednak liczę na to, że nie będzie problemów w oddaniu obiektu do użytku. Wszystko wykonane jest zgodnie z wytycznymi. A te dotyczą zawodów na poziomie ekstraligi – zapewnia prezydent Świętochłowic Daniel Beger, cytowany na stronie Urzędu Miejskiego.

Jeszcze w czerwcu pierwszy żużlowy trening na Skałce?

Instalacji band w Świętochłowicach doglądał m.in. Tony Brigss, właściciel firmy 3Sixty Sports Sp. z o.o., odpowiedzialnej za dostawę sprzętu, a jednocześnie twórca pneumatycznych band żużlowych.

- Jestem pełen podziwu dla tego obiektu. Macie piękny stadion, z którego będą mogli korzystać młodzi adepci żużla. Życzę, aby jak najszybciej wróciła tu także drużyna seniorska. Patrzę na to jako były żużlowiec i chciałbym móc tutaj jeździć – mówi Brigss.

Wartość band pneumatycznych wynosi blisko 260 tys. zł. Wartość pozostałych prac na stadionie im. Pawła Waloszka to około 2,5 mln zł. Po odbiorach jeszcze w czerwcu w Świętochłowicach może się odbyć pierwszy trening. Na powrót ligowego żużla trzeba będzie jednak poczekać. Śląsk Świętochłowice w rozgrywkach ligowych po raz ostatni brał udział w 2002 r.

Powitanie lata w Świętochłowicach Imprezy na Skałce i w Lipinach

Może Cię zainteresować:

Powitanie lata w Świętochłowicach. Imprezy na Skałce i w Lipinach

Autor: Redakcja NGS24

19/06/2023

Świętochłowice Skałka stadion im Pawła Waloszka

Może Cię zainteresować:

Tor żużlowy na Skałce zostanie wyremontowany. To dzięki mieszkańcom i budżetowi obywatelskiemu

Autor: Redakcja NGS24

03/06/2022