Zwycięstwo po walce

Kapitalny mecz ligowy rozegrały w Chorzowie dziewczęta Skałki. Spotkanie z tamtejszą Akademią Handballu Ruch Chorzów stało na bardzo wysokim poziomie i dostarczyło wielu emocji.

Załącznik poczty2

Podopieczna Andrzeja Gajczewskiego i Sabriny Henisz grały twardo w defensywie, nie pozwalając gospodyniom na zbyt wiele. Chorzowianki grały równie twardo, choć oba zespoły grały fair. Warto zaznaczyć, że sędziowie w tym spotkaniu nie wykluczyli na ławkę kar żadnej zawodniczki. Gra Skałki w ataku opierała się głównie na dwóch zawodniczkach: Magdalenie Jabłońskiej i Zuzannie Kudłacik, które kończyły celnymi rzutami większość akcji, zdobywając dziesięć i osiem bramek. W obu częściach meczu o jednego gola lepsze były świętochłowiczanki i one zaszły z parkietu ze zwycięstwem 22:20.

Akademia Handballu Ruch Chorzów – MUKS Skałka-Śląsk 20:22 (10:11)

MUKS Skałka-Śląsk: Nikola Nowak - Blanka Selega, Oktawia Iwaniuk, Zuzanna Kudłacik 8, Oliwia Janota, Lilianna Henisz 3, Vanessa Gudyka, Magdalena Jabłońska 10, Ewelina Wasilke, Maja Szarlej, Vanessa Grzegorczyk, Dominika Jędrzejczyk, Paulina Dziewięcka, Sonia Gęgotek, Melania Pollet 1.