Akcja „Trzeźwość” w Świętochłowicach. Przebadano ponad 800 kierowców

We wtorek, 11 kwietnia 2023 r., na terenie województwa śląskiego policja prowadziła działania „Trzeźwość”. W Świętochłowicach przebadano ponad 800 kierowców. Niestety znów trafili się nietrzeźwi.

fot. KMP w Świętochłowicach
Akcja Trzeźwość w Świętochłowicach

Akcję „Trzeźwość” nieprzypadkowo zorganizowano we wtorek, 11 kwietnia. W końcu był to pierwszy roboczy dzień po długim świątecznym weekendzie. W Świętochłowicach policjanci od wczesnych godzin porannych prowadzili kontrole trzeźwości w wyznaczonych miejscach.

- Mundurowi na terenie miasta przebadali ponad 800 kierowców. Niestety dwoje kierujących przedłużyło wielkanocne świętowanie i podczas badania okazali się nietrzeźwi – mówi mł. asp. Michał Tomanek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach.

Za kółkiem z promilami. Stracili prawo jazdy

Pierwszy z nich to mieszkaniec Katowic, który kierował Volkswagenem i wydmuchał ponad pół promila. Drugi to kierowca Citroena z Piekar Śląskich, który miał w organizmie blisko półtora promila alkoholu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości, mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Stracili już prawa jazdy. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara finansowa.

Ruszył sezon na mandaty Na rowerze z promilami

Może Cię zainteresować:

Ruszył sezon na… mandaty. Na rowerze z promilami

Autor: Redakcja NGS24

06/04/2023

Zatrzymano młodych bandytów ze Świętochłowic

Może Cię zainteresować:

Zatrzymano młodych bandytów ze Świętochłowic. Pobili dwie osoby w Lipinach

Autor: Redakcja NGS24

30/03/2023