Dyrektor Magdalena Domańska – Rosin rezygnuje z kierowania Centrum Integracji Społecznej

Informacja, jaką dziś uzyskaliśmy, może być dla wielu mieszkańców szokiem, ponieważ rezygnację z kierowania Centrum Integracji Społecznej w Lipinach, poprzez wypowiedzenie umowy o pracę złożyła obecna dyrektor tej jednostki – Magdalena Domańska – Rosin. Wydała w tej sprawie również specjalne oświadczenie.

Cis

Magdalena Domańska – Rosin objęła zarządzanie Centrum Integracji Społecznej w lipcu 2019 roku. W krótkim czasie pod jej przewodnictwem jednostka bardzo mocno się rozwinęła, w pełni wykorzystując swój potencjał. Obdarzoną dużą charyzmą dyrektor Domańską chwalono zarówno za koncepcję prowadzenia taj jednostki, jak i za skuteczność i mnogość wszelakich projektów. Ceniona przez pracowników, jak i mieszkańców Lipin - jest przykładem, że jak się chce coś dobrego robić dla ludzi, to można zdziałać wiele.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Panią Magdaleną. Uzyskaliśmy informacje, z których wynika, że powodów złożenia rezygnacji jest wiele i nie o wszystkich chce, lub może dziś już opowiedzieć. To jednak przede wszystkim coraz bardziej odczuwalny brak wsparcia ze strony prezydenta miasta dla działalności Centrum Integracji Społecznej. W sytuacji, kiedy ze strony najważniejszych osób w mieście nie ma odpowiedniej atencji, dalszy, intensywny rozwój jednostki stoi pod dużym znakiem zapytania.

Treść oświadczenia:

W lipcu 2019r. objęłam stanowisko dyrektora Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach. Było to dla mnie ogromne wyzwanie, mam nadzieje, że sprostałam oczekiwaniom zarówno Państwa, Zarządu Radnych a przede wszystkimi moich pracowników i uczestników realizujących Indywidualny Program Zatrudnienia Socjalnego. Przez ten czas zrealizowałam wspólnie z pracownikami dużo projektów tj. Droga Kobiet, Wakacyjny patrol narkotyki złudne szczęście, Procenty tylko tę dobre daj z siebie sto procent, Nowe Szanse i możliwości, Kobiety w Centrum, Mężczyźni w Centrum, Babski Comber-wymienialnia, Just Green, Centrum Integracji Społecznej dla Oświaty, Szansa na nowy Start, Lato z CIS I KIS, powstanie spółdzielni socjalnej Majstry, Nudel Kula i Banderoza.
Zapoczątkowałam wdrażanie wielu wydarzeń które wpisały się w tradycyjne życie Centrum tj. Gala Inicjatywy Bo twój ruch ma znaczenie, spotkania wigilijne i wielkanocne, udział w wydarzeniach wojewódzkich i miejskich, wizyty w placówkach opiekuńczych. Przywróciliśmy do życia funkcjonowanie mieszkania chronionego, które cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. Wykazujemy najwyższe wskaźniki resocjalizacji w mieście poprzez współpracę z III Zespołem Kuratorskiej Służby Sądowej w Chorzowie osób skazanych na nieodpłatną kontrowaną pracę na cele społeczne. Promowałam jednostkę w kraju i zagranicą, patrząc na ograniczenia spowodowane Covid-19, uczyniłam wszystko aby jednostka pracowała była dostępna zawsze dla uczestników i mieszkańców, uważam, że przyjęliśmy bardzo dobry kierunek działania.
Biorąc pod uwagę powyższe i ogromny wkład pracy, energii i serca jakie włożyłam w pracę na rzecz Centrum Integracji Społecznej decyzja, którą podjęłam nie była łatwa. Wierzę jednak, że to co udało mi się zrobić i rozpocząć będzie służyło przez długie lata Centrum to ludzie tworzą, atmosferę, miejsce. Chciałbym z tego miejsca podziękować Zarządowi Miasta, Zarządowi Województwa Śląskiego, Radnym, Prezesom Spółek Miejskich, Dyrektorom Jednostek, Prezesom Spółdzielni Socjalnych, Naczelnikom Wydziału, pracownikom UM, jednostek i spółek oraz prywatnym firmom które czynnie aktywnie wspierały działania Centrum. Pomimo że większość życia rodzinnego, zawodowego spędziłam na Lubelszczyźnie dziękuję mieszkańcom za akceptację, przyjęcie, otwarte drzwi i atmosferę którą Państwo tworzą. To dzielnica lipiny stała się przez ten czas dla mnie małą cząstką mojego życia z Państwem i dla Państwa. Gorąco podziękowania składam moim pracownikom i uczestnikom, pomimo wielu trudności zawsze działaliśmy dla dobra miasta i mieszkańców, dziękuję to najlepszy zespół pracowników.
Magdalena Domańska Rosin

To kolejna rezygnacja dyrektora jednostki podległej gminie Świętochłowice w ostatnim czasie. Kilka tygodni temu rezygnację z kierowanie Muzeum Powstań Śląskich złożyła pełniąca dotychczas funkcję dyrektora Iwona Szopa.

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Schody przy CKŚ po remoncie

Na schodach do CKŚ można było połamać nogi. Są naprawione!

Kredyt

Kredyt konsolidacyjny jako ułatwienie spłaty

Wnętrze kościoła pw Św Piotra i Pawła

Archidiecezja odwołuje dyspensę. Wraca obowiązek Mszy Św.

MPUK Świętochłowice rozpoczęło kolejną akcję koszenia trawników

Kosić trawniki w Świętochłowicach, czy nie? Oto jest pytanie