Jak poszło maturzystom ze Świętochłowic?

W Świętochłowicach maturę zdało 76,92% absolwentów szkół średnich. Wypadli lepiej niż ich koledzy w skali województwa i kraju.

arc
Matura

Do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych egzaminu maturalnego w czerwcu w Świętochłowicach przystąpiło 156 absolwentów szkół średnich. Świadectwo dojrzałości otrzymało 120 z nich, co daje 76,92%. W liceach ogólnokształcących zdało 74,82% (104 na 139 zdających), a w technikach 94,12% (16 na 17 zdających).

Jak maturzyści ze Świętochłowic wypadli na tle województwa i kraju?

Wyniki matur ze Świętochłowic są lepsze niż w całym województwie śląskim, gdzie zdało 73,7% absolwentów - to o 3,22% mniej niż w naszym mieście. W skali województwa lepiej wypadli absolwenci liceów ogólnokształcących, gdzie zdało 80,4% maturzystów, gorzej było w technikach, gdzie zdało 64%. W całym kraju maturę zdało 74%. uczniów, którzy przystąpili do egzaminu. 81,1% to uczniowie liceów, natomiast 62,2% to uczniowie techników.

Które szkoły ze Świętochłowic miały najlepsze wyniki?

Najlepsze wyniki z matur w Świętochłowicach były w Salezjańskim Publicznym Liceum Ogólnokształcącym, gdzie zdało 94,2% absolwentów oraz Salezjańskim Publicznym Technikum, gdzie zdało 93,8% maturzystów. W I Liceum Ogólnokształcącym im. J. Kochanowskiego zdało 83,3% maturzystów, a w II Liceum Ogólnokształcącym im. M. Reja tylko 38,5%. W Technikum w Świętochłowicach przy ul. Sikorskiego do matury podchodził tylko jeden absolwent i nie zdał egzaminu.

Maturzystom ze Świętochłowic lepiej poszło na polskim, niż na matematyce

Ja. polski na maturze zaliczyło 98,08% zdających maturzystów ze Świętochłowic. Nieco gorzej było z matematyką, którą zdało 78,85% absolwentów. Najlepiej wypadł j. Niemiecki, który zaliczyło 100% maturzystów, ale zdawało go tylko 4 osoby, a j. Angielski zdało 95,39% maturzystów.

Wszyscy absolwenci, którzy ukończyli szkołę w 2020 r., obowiązkowo przystępowali do egzaminu maturalnego w części pisemnej z: języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego nowożytnego. Obowiązkowy był także egzamin z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, a w przypadku języków obcych nowożytnych – na poziomie rozszerzonym albo dwujęzycznym. W związku z pandemią koronawirusa w tym roku nie przeprowadzano obowiązkowych egzaminów ustnych.

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Polska flaga

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w...

1920x810

Aplikacja, która pomoże przejść kwarantannę

Odblaski

Dziś obchodzimy dzień odblasków

Podsumowanie

Podsumowanie tygodnia w Świętochłowicach