Jak zostać rodzicem zastępczym? Rusza projekt dla kandydatów.

Rola tzw. rodziny zastępczej jest w dzisiejszych czasach nie do przecenienia. W takich rodzinach zastępczych wychowuje się coraz więcej dzieci, ale żeby móc taką posługę pełnić, należy spełnić wiele bardzo ważnych kryteriów. W Świętochłowicach właśnie rozpoczyna się ważny projekt, dzięki któremu niezbędną wiedzę i kompetencje może posiąść nawet 223 zainteresowanych mieszkańców Świętochłowic.

Ops


Jak czytamy na stronie Urzędu Miejskiego, Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach zaprasza do udziału w projekcie „Rodzina bezcenny kapitał”, realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Celem projektu jest podniesienie jakości i dostępności usług wsparcia rodziny, wspierające procesy deinstytucjonalizacji w Mieście Świętochłowice. Projekt skierowany jest do rodzin, osób sprawujących pieczę zastępczą, kandydatów na rodziców/rodziny wspierające lub zastępcze, dzieci w tym z rodzin objętych asystą rodzinną lub umieszczonych w pieczy zastępczej realizujących obowiązek na poziomie szkoły podstawowej. Wsparcie w ramach projektu zostanie udzielone 223 osobom będącym mieszkańcami Świętochłowic.

Wartość projektu wynosi łącznie 517 562,50 zł, z czego 481 333,12 zł to kwota dofinansowania, zaś 439 928,12 zł pokryje Europejski Fundusz Społeczny. Szczegółowe działania w ramach projektu oraz oczekiwane efekty tych działań zostały już opublikowane na stronie Urzędu Miejskiego:
https://swietochlowice.pl/wiadomosci/urzad/wez-udzial-w-projekcie-rodzina-bezcenny-kapital/

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Policjanci ze Świętochłowic uczą dzieci bezpieczeństwa na wakacjach 1

Policjanci ze Świętochłowic uczą dzieci bezpieczeństwa

Centrum - Spotkanie Prezydenta Świętochłowic z mieszkańcami

Zakończyły się spotkania z prezydentem w dzielnicach

Pożar Świętochłowice Wiśniowa przy budowie nowego osiedla 3

Pożar na budowie osiedla na Zgodzie. To mogło być podpalenie

E2x5 Vjk WYAA Ld RZ

Podatki nie straszne uczniom ze świętochłowickiej "ósemki"