Jakub Chełstowski: Koniec współpracy śląskiego PiS z prezydentem Begerem jest faktem

Prezydent Świętochłowic stracił dziś kolejne poparcie wśród dotychczasowego sojusznika, czyli w Prawie i Sprawiedliwości. Po decyzji członków lokalnych struktur PiS w Świętochłowicach, również śląski PiS postanowił zakończyć współpracę z Danielem Begerem. Poinformował o tym na Twitterze sam szef struktur PiS województwa śląskiego, marszałek Jakub Chełstowski.

Swietochlowice.pl. Podpisanie umowy w sprawie Muzeum Powstań Śląskich
Daniel Beger i Jakub Chełstowski

To kolejny efekt decyzji Daniela Begera o odwołaniu ze stanowiska wiceprezydenta Świętochłowic, reprezentującego i wspieranego przez Prawo i Sprawiedliwość, Adama Trzebinczyka.

Wiceprezydent Trzebinczyk odwołany

Przypomnijmy, że do tego odwołania doszło w środę 19 stycznia 2022 r., dwa dni po powrocie wiceprezydenta z krótkiego zwolnienia lekarskiego.

Więcej: Wiceprezydent Adam Trzebinczyk odwołany. Kto będzie nowym wiceprezydentem Świętochłowic?

Trzebinczyk nie krył zdziwienia ze swojego odwołania, a zwłaszcza dlatego, że rozpoczął właśnie cykliczne spotkania z mieszkańcami, które nazwał "poniedziałkami dla mieszkańców". Dużym echem odbiła się również sprawa pomocy dla 4-osobowej rodziny z Lipin, która doświadczyła traumatycznych chwil po zawaleniu się części stropu piwnicznego pod ich mieszkaniem. Były już wiceprezydent jako jedyny z trójki włodarzy miasta przyjął rodzinę i obiecał pomoc. W informacji po swoim odwołaniu pisał na Facebooku:

Odbieram tę decyzję nie tylko jako swego rodzaju karę za moją aktywność i chęć pomagania mieszkańcom, ale także w odniesieniu do spraw, z którymi od dawna się nie zgadzam, a które mają miejsce przy okazji sprawowania władzy przez obecnego prezydenta Daniela Begera. W tym m.in. o jakości zarządzania miastem, traktowania pracowników, podejścia do sprawowania władzy.

PiS ogłasza koniec współpracy z prezydentem Begerem

Na reakcje PiS po odwołaniu Adama Trzebinczyka długo nie czekaliśmy. Najpierw o zakończeniu współpracy i zaprzestaniu popierania prezydenta Begera poinformował świętochłowicki PiS.

Prezydent Beger stracił poparcie Prawa i Sprawiedliwości w Świętochłowicach. Co dalej z inwestycjami?

24 stycznia rano podobny komunikat przedstawił szef śląskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, marszałek Jakub Chełstowski. Powodem tej decyzji ma być zmiana zachowań i polityczne gierki prezydenta Świętochłowic pomimo ogromnej pomocy finansowej, jaką miasto otrzymało ze strony rządowej i władz regionu. Komunikat ukazał się na Twitterze.

Czytaj także: