Jakub Chełstowski: Koniec współpracy śląskiego PiS z prezydentem Begerem jest faktem

Prezydent Świętochłowic stracił dziś kolejne poparcie wśród dotychczasowego sojusznika, czyli w Prawie i Sprawiedliwości. Po decyzji członków lokalnych struktur PiS w Świętochłowicach, również śląski PiS postanowił zakończyć współpracę z Danielem Begerem. Poinformował o tym na Twitterze sam szef struktur PiS województwa śląskiego, marszałek Jakub Chełstowski.

Swietochlowice.pl. Podpisanie umowy w sprawie Muzeum Powstań Śląskich
Daniel Beger i Jakub Chełstowski

To kolejny efekt decyzji Daniela Begera o odwołaniu ze stanowiska wiceprezydenta Świętochłowic, reprezentującego i wspieranego przez Prawo i Sprawiedliwość, Adama Trzebinczyka.

Wiceprezydent Trzebinczyk odwołany

Przypomnijmy, że do tego odwołania doszło w środę 19 stycznia 2022 r., dwa dni po powrocie wiceprezydenta z krótkiego zwolnienia lekarskiego.

Więcej: Wiceprezydent Adam Trzebinczyk odwołany. Kto będzie nowym wiceprezydentem Świętochłowic?

Trzebinczyk nie krył zdziwienia ze swojego odwołania, a zwłaszcza dlatego, że rozpoczął właśnie cykliczne spotkania z mieszkańcami, które nazwał "poniedziałkami dla mieszkańców". Dużym echem odbiła się również sprawa pomocy dla 4-osobowej rodziny z Lipin, która doświadczyła traumatycznych chwil po zawaleniu się części stropu piwnicznego pod ich mieszkaniem. Były już wiceprezydent jako jedyny z trójki włodarzy miasta przyjął rodzinę i obiecał pomoc. W informacji po swoim odwołaniu pisał na Facebooku:

Odbieram tę decyzję nie tylko jako swego rodzaju karę za moją aktywność i chęć pomagania mieszkańcom, ale także w odniesieniu do spraw, z którymi od dawna się nie zgadzam, a które mają miejsce przy okazji sprawowania władzy przez obecnego prezydenta Daniela Begera. W tym m.in. o jakości zarządzania miastem, traktowania pracowników, podejścia do sprawowania władzy.

PiS ogłasza koniec współpracy z prezydentem Begerem

Na reakcje PiS po odwołaniu Adama Trzebinczyka długo nie czekaliśmy. Najpierw o zakończeniu współpracy i zaprzestaniu popierania prezydenta Begera poinformował świętochłowicki PiS.

Prezydent Beger stracił poparcie Prawa i Sprawiedliwości w Świętochłowicach. Co dalej z inwestycjami?

24 stycznia rano podobny komunikat przedstawił szef śląskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, marszałek Jakub Chełstowski. Powodem tej decyzji ma być zmiana zachowań i polityczne gierki prezydenta Świętochłowic pomimo ogromnej pomocy finansowej, jaką miasto otrzymało ze strony rządowej i władz regionu. Komunikat ukazał się na Twitterze.

Czytaj także:

czytaj więcej:

Pracownicy Banderozy podczas koszenia trawy

Miało być pięknie, a spółdzielniom socjalnym grozi upadłość

Daniel Beger - Prezydent Świętochłowic

Prezydent o półmetku kadencji. Świętochłowice...

Prezydent Świętochłowic Daniel Beger

Gmina pozwała rzecznika, rzecznik pozwie prezydenta?

Otwarte Świętochłowice

Dawid Kostempski nie dostanie lokalu od miasta

Restaurant

Abolicja czynszowa dla świętochłowickiej...

Radni na sesji1

Jak dzieci w piaskownicy. Opozycja w...

Mlodziezowa rada

W Świętochłowicach rozpoczęła działalność...