Jechał bez prawka i na podwójnym gazie. Wpadł przy kontroli prędkości

Pirat

W czwartkowy poranek policjanci ze świętochłowickiej drogówki zatrzymali na Zgodzie mercedesa, który poruszał się z nadmierną prędkością. Jechał nielegalnie i na rauszu.

W trakcie czynności kontrolnych policjanci wyczuli dochodzącą od kierowcy woń alkoholu. Po sprawdzeniu jego trzeźwości okazało się, że 36-letni chorzowianin wsiadł za kierownicę, mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Ale to jeszcze nie wszystko, bo po chwili na jaw wyszło dodatkowo, że to nie jedyne przewinienia na koncie chorzowianina. Jego przejażdżka okazała się nielegalna, ponieważ mężczyzna nie ma prawa jazdy.

Ponadto podczas sprawdzenia 36-latka w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że to nie pierwszy raz, gdy mężczyzna nie stosuje się do ograniczeń prędkości i wsiada za kierownicę bez uprawnień. Postępowanie w sprawie prowadzi świętochłowicka komenda. Wkrótce pirat drogowy odpowie przed Sądem nie tylko za jazdę na podwójnym gazie, ale również za popełnione wykroczenia. Grozi mu wysoka grzywna oraz do 2 lat więzienia.

Fot. Materiały prasowe KMP Świętochłowice

czytaj więcej:

Policja

Młodym podpalaczom ze Świętochłowic grozi 5 lat...

Salon gier

Nalot na salon gier w Chropaczowie. Okradali...

Seat

Jeździł na sądowym zakazie prowadzenia...

Ogrodek

Działkowiczu ze Świętochłowic - bądź czujny i...

Policja

Policja zaprasza świętochłowickich maturzystów....

Znecanie

Rodzina ze Świętochłowic przerwała milczenie....

Policja

W Świętochłowicach dwaj bracia napadli na...