Jubileuszowy rajd świętochłowickiego „Kochana”. Liceum obchodzi 75-lecie istnienia

Świętochłowickie I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. J. Kochanowskiego obchodzi 75-lecie istnienia. Z tej okazji odbył się jubileuszowy Rajd Młodzieży z „Kochana”, a przed nami jeszcze „Jesienny Piknik z Kochanowskim” i spotkania absolwentów w murach szkoły.

Bazą organizatorów rajdu, którzy spędzili w górach trzy dni, było schronisko na Szyndzielni – czytamy na stronie internetowej świętochłowickiego liceum. W piątek, 22 września 2023 r., dołączyli do nich uczniowie „Kochana” wraz ze swoimi wychowawcami. Wzięli m.in. udział grze terenowej.

- Podczas gry, na grupy czekały zadania o tematyce górskiej, geograficznej oraz zadania z pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestnicy musieli rozpoznać górskie szczyty na fotografiach, wykazać się znajomością obsługi sprzętu turystycznego czy odszyfrować zakodowane hasło – informują w I LO.

Jubileuszowy rajd za nami. Przed nami „Jesienny Piknik z Kochanowskim”

Najlepiej poradzili sobie uczniowie klasy 2B, którzy otrzymali słodki upominek. Na koniec zorganizowano tradycyjne ognisko z pieczeniem kiełbasek.

- Bardzo się cieszę, że na mecie tak licznie stawili się uczniowie naszego liceum, nauczyciele, ci obecni i emerytowani, absolwenci i byli dyrektorzy – podkreśla Monika Adamska, wicedyrektor szkoły i organizatorka rajdu. - To był świetnie i aktywnie spędzony czas, i bardzo dobry początek obchodów 75-lecia „Kochana” – dodaje.

W najbliższy piątek, 29 września 2023 r., o 16.00, na świętochłowickiej „Skałce” odbędzie się jubileuszowy „Jesienny Piknik z Kochanowskim”. Z kolei w w sobotę, 30 września 2023 r., od godziny 10.00 do 13.00, absolwenci liceum mogą się spotkać w jego murach.

Problemy zespołu szkół Don Bosko w Świętochłowicach Miasto obcięło kasę

Może Cię zainteresować:

Problemy zespołu szkół „Don Bosko” w Świętochłowicach. Miasto obcięło kasę

Autor: Redakcja

07/06/2023

Świętochłowice Don Bosko

Może Cię zainteresować:

Ranking Perspektywy 2023. Najlepsze szkoły średnie w Świętochłowicach

Autor: Maciej Poloczek

13/01/2023