Korzystna zmiana dla pracowników szpitala w Piaśnikach. Będą lepsze warunki pracy!

Dobre wieści płyną dla pracowników Szpitala Powiatowego w Piaśnikach. Dzieki ponad 400 tysiącom złotych pozyskanych środków, pracownicy ZOZ Świętochłowice będą mogli wykonywać swoje obowiązki w znacznie zdrowszych czynnikach ryzyka w miejscu pracy, z uwzględnieniem działań szkoleniowych.

245128672 264876635643654 1783193178446659311 n

Jak informuje oficjalny profil społecznościowy szpitala w Piaśnikach, placówka pozyskała ponad 400 tys. zł na poprawę ergonomii poprzez zakup sprzętu i środków trwałych. Łącznie z wkładem własnym oznacza to wartą pół miliona złotych inwestycję w poprawę warunków pracy pracowników medycznych i niemedycznych. Co to oznacza?

Projekt ma na celu eliminowanie zdrowotnych czynników ryzyka w miejscu pracy, z uwzględnieniem działań szkoleniowych i obejmie ponad 140 osób, pracujących w pionie medycznym, administracyjnym oraz technicznym.

Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu zakupione zostanie m.in.: wyposażenie pracowni endoskopii, w tym m.in.: videokolonoskop, szafa do przechowywania endoskopów, stół zabiegowy wraz z wyposażeniem, mobilne wózki wielofunkcyjne dla stanowisk pielęgniarskich, urządzenia rolkowe wspomagające transport pacjenta, podnośniki transportowo-kąpielowe i stół pionizacyjny. Ponadto szpital zakupi ergonomiczny sprzęt biurowy oraz urządzenia i wyposażenie techniczne.

W ramach zadania zaplanowano również szkolenia personelu w zakresie radzenie sobie ze stresem, jak również szkolenia dla pracowników, u których pojawiają się dolegliwości ze strony układu ruchu i obwodowego układu nerwowego związane z wykonywaną pracą.

czytaj więcej:

Marcin Banot

Spiderman ze Świętochłowic znów podbija Paryż. Zobacz to!

Wspinaczka na budynek Polsatu

On jest niemożliwy! Zobacz jak wspiął się na budynek Polsatu

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Beger

Dwa lata prezydenta Daniela Begera

Klatki

Trwają remonty klatek schodowych w...

Budzet swiony

Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego...

Metalowcow

Zakończył się remont ul. Metalowców