Młodzieżowa Rada Miejska w Świętochłowicach znów obraduje. To uczniowie świętochłowickich szkół

Mrm

W środę 28 kwietnia odbyła się pierwsza po wielomiesięcznej przerwie sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej Świętochłowic. W obradach wziął udział także prezydent miasta.

Przypomnijmy, że w skład Młodzieżowej Rady Miejskiej wchodzi 21 uczniów szkół ponadpodstawowych naszego miasta. Swoją działalność rozpoczęła we wrześniu 2020 r., jednak z powodu obostrzeń związanych z pandemią, poza inauguracyjną sesją - nie obradowała. Wczorajsza sesja jest pierwszą od kilku miesięcy, w trakcie której znów młodzi radni mogli spotkać się na sali sesyjnej, bowiem miejsca do pracy użycza temu gremium Urząd Miejski w Świętochłowicach.

– Być może wśród tych młodych ludzi jest przyszły prezydent, przyszli radni Rady Miejskiej. Zachęcałem ich do aktywności w organizacjach pozarządowych (...)- tak, by już nabierali doświadczenia w działalności publicznej. Bo to dzisiejsza młodzież w niedalekiej przecież przyszłości decydować będzie o kierunkach, w których podążać mają Świętochłowice - napisał o wczorajszej sesji Daniel Beger - prezydent Świętochłowic.

👥 Dziś, po dłuuugiej przerwie odbyła się II sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej Miasto Świętochłowice. Rada ta ma szansę...

Opublikowany przez Daniela Beger - Prezydenta Świętochłowica Środa, 28 kwietnia 2021

czytaj więcej:

Mrm

Ta młodzież może kiedyś rządzić...

Sesja

Już dzisiaj kolejna sesja Rady Miejskiej w...

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Skałka

Hala sportowa na Skałce i nowe boisko coraz...

Krasickiego

Zainwestuj w Świętochłowicach. Kup sobie grunt...

Prokuratura

Afera konkursowa w Świętochłowicach. Jest...

DTŚ Świętochłowice

Dobre wieści w sprawie przetargu na zjazd z...