Nalot na salon gier w Chropaczowie. Okradali Skarb Państwa

Salon gier

Policjanci ze świętochłowickiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację, że w jednym z lokali znajdujących się przy ul. Łagiewnickiej w Chropaczowie mogą znajdować się automaty do gier hazardowych bez wymaganej koncesji. Informacja okazała się prawdziwa.

W ubiegły piątek kryminalni ze Świętochłowic wkroczyli do punktu, w którym podejrzewali, że znajdują się nielegalne urządzenia. I tym razem się nie pomylili. W lokalu znaleźli 3 maszyny. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy śląskiej KAS, którzy przeprowadzili tzw. gry kontrolne, podczas których niezbicie wykazali, że są to automaty służące do prowadzenia gier hazardowych.

Maszyny trafiły do magazynów śląskiej Służby Celno-Skarbowej. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, lub bez zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Źródło, Fot. Materiały Prasowe KMP Świętochłowice