Nielegalne automaty w Chropaczowie

Nielegalne automaty

W Świętochłowicach przejęto kolejne nielegalne automaty do gier hazardowych. Właścicielowi salonu grozi do 3 lat więzienia i wysoka grzywna.

Świętochłowiccy policjanci zajmujący się zwalczeniem przestępczości gospodarczej wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej przejęli kolejne nielegalne automaty do gier hazardowych. Tym razem na nielegalny salon trafili w Chropaczowie na terenie osiedla Na Wzgórzu.

- W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów o grach losowych mundurowi zabezpieczyli 3 urządzenia, na których, wbrew obowiązującym przepisom, odbywały się nielegalne gry hazardowe – informuje policja.

Zabezpieczone automaty trafiły do Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, który będzie prowadził postępowanie w tej sprawie. Śledczy ustalają jakie straty w związku z działalnością salonu gier poniósł Skarb Państwa.

Policja przypomina, że za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych lub usługowych grożą surowe kary. Odpowiedzialność karną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych maszyn, ale również osoba, która wynajmuje lub wydzierżawia lokal, w którym są one umieszczone. Za organizowanie gier hazardowych grozi kara do 3 lat więzienia oraz grzywna.

fot. KMP w Świętochłowicach

czytaj więcej: