Nowe tablice edukacyjne w Dolinie Lipinki w Świętochłowicach

Na terenie Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego „Dolina Lipinki” w Świętochłowicach zamontowanych zostało 20 tablic edukacyjno-informacyjnych – poinformował świętochłowicki magistrat. Niestety tuż po zamontowaniu jedna z nich została już zniszczona.

fot. UM w Świętochłowicach
Świętochłowice Tablice w Dolinie Lipinki

W Dolinie Lipinki stanęło 20 tablic edukacyjno-edukacyjno-informacyjnych na 10 stelażach (na jednym stelażu zamontowano jedną tablicę edukacyjną i tablicę z mapą Doliny Lipinki). Została na nich przedstawiona miejscowa roślinność oraz występujące w dolinie gatunki zwierząt.

- Dzięki tablicom, każdy spacerowicz może zapoznać się z niesamowitymi walorami przyrodniczymi Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego „Dolina Lipinki” w Świętochłowicach – podkreślają w świętochłowickim Urzędzie Miejskim.

Koszt tego projektu wyniósł ponad 45,5 tys zł, z czego połowa to dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. - Niestety, na drugi dzień po zamontowaniu tablic, jedna z nich została wyrwana przez nielegalnie jeżdżących po tym terenie użytkowników quadów – dodają w Urzędzie Miejskim.

Sss

Może Cię zainteresować:

Dolina Lipinki kontra off-road'owcy. Będą konsultacje społeczne?

Autor: NGS24

30/03/2021

Lipinka

Może Cię zainteresować:

W Świętochłowicach powstanie nowy zespół przyrodniczo-krajobrazowy. Sprawdź, gdzie

Autor: NGS24

25/03/2021