Poszukiwany w Niemczech, zatrzymany w Świętochłowicach

Trzydziestosześcioletni mężczyzna dopuścił się oszustw w Niemczech, za co był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Trafił w ręce policjantów ze Świętochłowic.

Poszukiwany w Niemczech zatrzymany w Świętochłowicach

Niemiecki wymiar sprawiedliwości poszukiwał trzydziestosześciolatka w związku z oszustwami, których dopuścił się u naszych zachodnich sąsiadów. To mieszkaniec Świętochłowic, który jeździł do Niemiec na tzw. „gościnne występy”. Wydano za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Mężczyzna został zatrzymany 1 czerwca 2023 r. przez kryminalnych na jednej z ulic w centrum Świętochłowic.

- Na trzydziestosześciolatku ciążą zarzuty karne za oszustwa, których się dopuścił. Mężczyzna ścigany był przez Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP. Trafił do aresztu do czasu podjęcia przez sąd decyzji co do ekstradycji – informuje mł. asp. Michał Tomanek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach.

Jak przypominają policjanci ze Świętochłowic Europejski Nakaz Aresztowania wydawany jest w następstwie przeprowadzonego transgranicznego uproszczonego postępowania sądowego, w wyniku którego dochodzi do przekazania podejrzanych lub oskarżonych w związku ze ściganiem przestępstw lub wykonania wyroku pozbawienia wolności bądź zastosowania środka zabezpieczającego. Europejski Nakaz Aresztowania wydany przez organy sądowe jednego z państw członkowskich jest ważny na terenie Unii Europejskiej.

Stacja paliw

Może Cię zainteresować:

Pracownik stacji paliw wystawiał „lewe” faktury. Tracił urząd skarbowy

Autor: Michał Wroński

02/06/2023

Będą kontrole dzikich kąpielisk w Świętochłowicach Mogą się posypać mandaty

Może Cię zainteresować:

Będą kontrole dzikich kąpielisk w Świętochłowicach. Mogą się posypać mandaty

Autor: Redakcja NGS24

31/05/2023