Jeździł na sądowym zakazie prowadzenia pojazdów. Czy był naćpany?

Seat

Świętochłowicka komenda alarmuje o zatrzymaniu kierowcy, który prowadził w naszym mieście pojazd mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Okazuje się jednak, że kierowca mógł być przy okazji naćpany!

Strona internetowa KMP Świętochłowice informuje, że w czwartkowe popołudnie na ulicy Metalowców na Zgodzie, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 36-latka, który kierował seatem. W trakcie czynności mundurowych okazało się jednak, że świętochłowiczanin ma aktywny 3-letni sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Mężczyzna nie był pod wpływem alkoholu, jednak jego zachowanie wzbudziło podejrzenie stróżów prawa, bowiem był wyraźnie pobudzony i zdenerwowany. Policjanci postanowili przebadać go na zawartość środków psychoaktywnych. Pobrana próbka śliny za pomocą testera narkotykowego okazała się pozytywna.

W związku z podejrzeniem, że mieszkaniec Świętochłowic mógł kierować samochodem po użyciu narkotyków, pobrano mu krew do dalszych badań. Jeżeli to przypuszczenie się potwierdzi, 36-latek musi się liczyć z zarzutami karnymi, za które grożą surowe konsekwencje.

Za niestosowanie się do wyroku sądu dotyczącego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych kodeks karny przewiduje do pięciu lat pozbawienia wolności.

Fot. Materiały prasowe KMP Świętochłowice