Rodzina ze Świętochłowic przerwała milczenie. Domowemu oprawcy grozi długoletnia odsiadka

Znecanie

Po raz kolejny w naszym mieście dochodzi do aktów agresji związanych ze znęcaniem się nad rodziną. Na szczęście świętochłowiccy policjanci zatrzymali już agresora.

To 43-letni mieszkaniec Świętochłowic. Okazuje się, że stosował przemoc domową wobec swoich najbliższych od dawna. Gdy czara goryczy się przelała, rodzina przerwała milczenie i powiadomiła stróżów prawa. Mężczyzna usłyszał zarzuty i grozi mu do 8 lat za kratami. Sąd podjął decyzję, że oprawca sprawca musi też opuścić mieszkanie, nie może zbliżać się do pokrzywdzonych. Na czas trwającego postępowania karnego ma regularnie stawiać się na komendzie.

Do zatrzymania mężczyzny doszło, gdy dzielnicowi pojechali na kontrolę do tego mieszkania. Na miejscu ustalili, że 43-latek znęca się nad swoją żoną oraz dziećmi. Ustalono, że domowy oprawca ubliżał swojej partnerce oraz kierował wobec niej i dzieci wulgaryzmy i groźby pozbawienia życia. Nie stronił też od przemocy fizycznej wobec swoich najbliższych. Stróże prawa założyli w rodzinie niebieską kartę.

W chwili zatrzymania mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu, od razu trafił do aresztu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu znęcania się nad rodziną. W miniony piątek policjanci doprowadzili 43-latka do prokuratury, a następnie do sądu, gdzie usłyszał zarzuty.

Fot. Materiały prasowe KMP Świętochłowice