Ruszyły konsultacje społeczne w sprawie Strategii Rozwoju Świętochłowic

Rozpoczęły się prace nad nową Strategią Rozwoju Świętochłowic do 2030 r. Pierwszy krok należy do mieszkańców miasta, którzy mogą wziąć udział w konsultacjach społecznych w sprawie nowej strategii.

Swietochlowice z lotu ptaka

Ze względów bezpieczeństwa, związanych z pandemią koronawirusa, konsultacje społeczne w sprawie Strategii Rozwoju Świętochłowic będą się odbywać zdalnie – w formie ankiety elektronicznej.

- Zależy nam na uzyskaniu opinii jak największej liczby mieszkańców miasta. W tym celu przygotowana została ankieta w wersji elektronicznej, którą można wypełnić mając do dyspozycji komputer z dostępem do internetu – informuje świętochłowicki magistrat.

Co znajdziemy w ankiecie dotyczącej Strategii Rozwoju Świętochłowic?

W ankiecie dotyczącej Strategii Rozwoju Świętochłowic znajdują się m.in. pytania dotyczące jakości życia w mieście, problemów w sferze technicznej i infrastrukturalnej czy problemów społecznych występujących w mieście. Można także zgłosić swoje własne pomysły na temat tego co należy zrobić, by poprawić warunki życia w Świętochłowicach, jakie duże przedsięwzięcie mogło by radykalnie odmienić miasto lub jaki obiekt w Świętochłowicach wymaga rewitalizacji. W ankiecie są także pytania o to czego w mieście najbardziej brakuje.

Ankieta przeznaczona dla wszystkim mieszkańców Świętochłowic znajduje się TUTAJ. Przygotowano także specjalne ankiety dla młodzieży i świętochłowickich przedsiębiorców. Badanie ankietowe prowadzone będzie do 31 października.

czytaj więcej:

Dts

Tak zmieni się DTŚ i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Policja

Policjanci ze Świętochłowic doskonalą...

Uroczysko posprzątane

Jest efekt sprzątania Uroczyska. Zobacz, jak...

Policja

Wielkanoc na sygnale. Sprawdź zdarzenia ze...

Mcdonald

Nowy McDonald’s buduje się przy średnicówce. To...

Wozek

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w...

Nielegalne automaty

Nielegalne automaty w Chropaczowie