Świętochłowice dostaną blisko 5 mln zł na remonty pustostanów

Do Świętochłowic trafi blisko 5 mln zł w ramach Rządowego Programu Wsparcia Budownictwa Socjalnego i Komunalnego. To pieniądze na remonty pustostanów – poinformował prezydent miasta Daniel Beger.

fot. pixabay.com
Świętochłowice dostaną blisko 5 mln zł na remont pustostanów

Wysokość dofinansowania, które trafi na konto Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Lokalowej w Świętochłowicach to 4,84 mln zł. Finansowe wsparcie zostanie uruchomione w trzecim kwartale 2023 r, a pieniądze zostaną przeznaczone na remont pustostanów.

- Miasto Świętochłowice zyska 24 mieszkania w ramach dwóch inwestycji polegających na gruntownym odnowieniu lokali wyłączonych aktualnie z użytkowania. Szacowany całkowity koszt rewitalizacji to 5,7 mln zł (…) Na oddanie do użytku zrewitalizowanych mieszkań o łącznej powierzchni blisko 900 m2 spółka ma trzy lata – poinformował prezydent Świętochłowic, Daniel Beger.

W ramach Rządowego Programu Wsparcia Budownictwa Socjalnego i Komunalnego samorządy otrzymają do 80 procent bezzwrotnego dofinansowania. W tej transzy programu wsparcie trafi do 71 samorządów i instytucji. Całkowita kwota wsparcia to ponad 350 mln zł. Kolejny nabór zostanie uruchomiony we wrześniu, a jego budżet wyniesie 300 milionów złotych. Weryfikacją wniosków oraz wypłatą dofinansowania zajmuje się Bank Gospodarstwa Krajowego.

Co z nowymi boiskami na Skałce Miały być gotowe ponad pół roku temu

Może Cię zainteresować:

Co z nowymi boiskami na Skałce? Miały być gotowe ponad pół roku temu!

Autor: Redakcja NGS24

28/07/2023

Oczyszczono oczko wodne na osiedlu Brzezina w Świętochłowicach

Może Cię zainteresować:

Oczyszczono oczko wodne na osiedlu Brzezina w Świętochłowicach

Autor: Redakcja NGS24

25/07/2023