Świętochłowice. Porzucił swojego psa, bo uznał, że jest stary i schorowany. 51-latek z zarzutami znęcania się nad zwierzęciem

Świętochłowiccy policjanci zatrzymali 51-latka, który na początku maja 2024 r. przywiązał psa do kraty ze śmietnika i go porzucił. Swoje zachowanie tłumaczył tym, że zwierzę było już stare i schorowane.

Policja Śląska
Porzucil psa swietochlowice

Na początku miesiąca, dokładnie pierwszego dnia majówki, dyżurny świętochłowickiej komendy otrzymał zgłoszenie o porzuconym psie, który był przywiązany do kraty śmietnika przy ulicy Granitowej w Świętochłowicach.

Przybyli na miejsce mundurowi potwierdzili treść zgłoszenia i razem z pracownikami schroniska dla bezdomnych zwierząt w Chorzowie zabezpieczyli czworonoga. Policjanci ustalili wówczas, że tego samego dnia właściciel porzuconego psa próbował oddać go do schroniska ale spotkał się odmową.

&t=8s

Sprawa trafiła w ręce świętochłowickich policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, którzy od razu przystąpili do ustalenia i namierzenia nieodpowiedzialnego właściciela. 16 maja uzyskali informację, gdzie przebywa, więc natychmiast pojechali go zatrzymać.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 51-latkowi z Chorzowa zarzutów, do których się przyznał. Nieodpowiedzialny opiekun czworonoga tłumaczył się, że pies był już stary, schorowany, a on nie miał siły się nim zajmować. Zgodnie z obowiązującym prawem, porzucenie psa jest traktowane jako znęcanie, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Pożar w Świętochłowicach przy ul. Metalowców

Może Cię zainteresować:

Płonęły śmieci przy ulicy Metalowców w Świętochłowicach. Strażacy opanowali pożar. „Podejrzewamy, że było to podpalenie”

Autor: Redakcja

16/05/2024

Swietochlowice hajduki remont

Może Cię zainteresować:

Szykuje się nowa inwestycja remontowa. W czerwcu rusza przebudowa ulicy Hajduki w Świętochłowicach

Autor: Urszula Gołkowska

15/05/2024

Swietochłowice zatrzymanie policja

Może Cię zainteresować:

Poszukiwany dobijał się do drzwi byłej partnerki. Chciał uciec, ale wpadł w ręce stróżów prawa

Autor: Redakcja

08/05/2024