Świętochłowicki październik dla seniora

Joga, nordic walking czy potańcówka – seniorzy ze Świętochłowic mają w czym wybierać i to przez cały najbliższy miesiąc. Sprawdźcie program „Świętochłowickiego października dla seniora”.

fot. pixabay.com
Seniorzy taniec

„Świętochłowicki październik dla seniora” rozpocznie się na sportowo. W sobotę, 1 października 2022 r., o godz. 10.00 startuje międzypokoleniowy nordic walking.

- Seniorze! Zabierz ze sobą na Skałkę sąsiadkę, wnuka, dzieci, by spędzić ten czas razem. Wiek nie ma tu znaczenia. Chodzenie z kijkami jest dla każdego! Na uczestników czeka kawowa niespodzianka – zachęcają organizatorzy.

Tego dnia (1 października 2022 r.) w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Chorzowskiej 37 w Piaśnikach odbędą się także eko-warsztaty. W godzinach 10.00 – 13.00 zaplanowano m.in. zajęcia z komponowania ziołowych herbat, tworzenia czekoladowych pyszności czy malowania worków na pieczywo.

Potańcówka, spacer literacki czy joga

Z kolei popołudnie i wieczór (w godzinach 17.00 – 21.00) to zabawa w Śląskim Centrum Kultury, przy ul. Krauzego 1. Najpierw wystąpi Kabaret z Konopi, a później zaplanowano potańcówkę ze Szwagrem Damianem. Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązuje limit na osobę: 1 wejściówka + 1 dla osoby towarzyszącej. Bilety są do odbioru w Urzędzie Miejskim, ul. Katowicka 54, pok. 216.

Ciekawą propozycją jest spacer literacki, który zaplanowano na 5 października. Poprowadzi go Monika Kassner trasą od dawnego obozu Zgoda do Muzeum Powstań Śląskich – śladami bohaterów książki “Ogrody na popiołach”. W spotkaniu udział weźmie także sama autorka książki, Sabina Waszut. Początek o godzinie 16.00

- 5 października swoje podwoje otwiera także Dzienny Dom Senior+ przy ul. Imieli 12, który przygotuje Dzień Otwarty oraz warsztaty kreatywne z decoupage dla seniorów – dodają w świętochłowickim Urzędzie Miejskim.

Przez cały miesiąc, we wtorkowe i piątkowe poranki, w Młodzieżowym Domu Kultury, przy ul. Harcerskiej 1, będą się odbywać zajęcia z jogi. Liczba miejsc jest ograniczona - obowiązują zapisy pod nr tel. (32) 349 18 36. Udział we wszystkich atrakcjach i zajęciach zaplanowanych dla seniorów jest bezpłatny.

Świętochłowicki październik dla seniora
Świętochłowicki październik dla seniora
Pukanie do drzwi

Może Cię zainteresować:

Oszustka podała się za pracownika gazowni i okradła mieszkankę Świętochłowic

Autor: Redakcja NGS24

06/06/2022

Świętochłowicki Festiwal Kulturowy

Może Cię zainteresować:

Festiwal Kulturowy w Świętochłowicach. Tradycja w jazzie zawarta

Autor: Redakcja NGS24

07/09/2022