Tak zmieni się średnicówka i dojazd do Lipin. Zobacz specjalne wideo

Świętochłowicki magistrat przygotował specjalny materiał wideo, w którym szczegółowo informuje mieszkańców o jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w historii naszego miasta.

Dts

Prezydent Świętochłowic podpisał 22 kwietnia br. umowę z wykonawcą jednej z największych miejskich inwestycji drogowych ostatnich lat. Już za 18 miesięcy zostanie oddana do użytku przebudowana ul. Przemysłowa, która zostanie połączona z drogą wojewódzką DW902 (DTŚ).

Dzięki tej kluczowej drogowej inwestycji zostanie także odciążona ulica Bytomska. Całość tego zadania zostanie sfinansowana ze środków zewnętrznych. Ponad 10 mln zł władze Świętochłowic pozyskały z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, kolejne 14 mln zł miasto otrzymało w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

- W ramach tego zadania będzie zrealizowana dodatkowa infrastruktura - polegająca na wybudowaniu kanalizacji deszczowej, teletechnicznej, jak i oświetlenia, które ma wpłynąć na komfort i bezpieczeństwo przyszłych użytkowników tego terenu - informuje Michał Staszewski, wiceprezes firmy DROGOPOL

Przebudowa ul. Przemysłowej będzie realizowana w systemie „projektuj i buduj”, a na całość zadania firma DROGOPOL ma 18 miesięcy. Inwestycja powinna więc być gotowa w październiku 2023 r.

czytaj więcej:

Grota

Remont lipińskiej Groty. Ktoś ostro podkręca...

Willa

Dziś jest ruiną, wkrótce będzie ozdobą. Ten...

Klatki

Ruszyły tegoroczne remonty klatek schodowych....

Grota

Lipińska Grota musi przejść niezbędny remont....

Kasa

Świętochłowice będą wielkim placem budowy....

Bytomska

Remonty dróg w Świętochłowicach. Przyszedł czas...

Lipiny

Trwają remonty ulic w Lipinach. Zobacz, co tam...